//Spotkania z ekologią!
Spotkania z ekologią!2019-02-11T18:13:20+01:00

Project Description

Dnia 25 lutego 2014 roku w Zespole Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie odbyła się uroczystość podsumowująca projekt „Spotkania z ekologią”, w którym uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Grzybnie oraz Zespołu Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w  Śremie. Projekt zrealizowano dzięki Starostwu Powiatowemu w Śremie oraz Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Poznaniu. Zaproszono również do współpracy przedstawicieli wielu firm i instytucji działających na terenie powiatu śremskiego. Dzięki ich wsparciu projekt stał się bardziej ciekawym przedsięwzięciem i cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.
Podczas zakończenia i podsumowania projektu „Spotkania z ekologią” rozstrzygnięto konkurs fotograficzny „Ekologia w Obiektywie” i plastyczny „Segregujemy odpady”. W konkursie fotograficznym I miejsce zajęła Patrycja Limańska z ZSR w Grzybnie, a wyróżniono pracę Weroniki Kiezik uczennicy klasy IIIC z ZST w Śremie. Natomiast w konkursie plastycznym jury przyznało pierwsze miejsce Patrycji Wojciechowskiej – uczennicy klasy IIIA z ZST w Śremie, wyróżniono pracę Mateusza Cychnerskiego z ZSR w Grzybnie.. Wszystkim uczestnikom  projektu „Spotkania z ekologią” zostały wręczone certyfikaty „EKOLIDER”.
Realizując założenia projektu uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w wycieczkach edukacyjnych: Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLEKO, Ośrodek Edukacji Przyrodniczej w Chalinie, Centrum Zagospodarowania Odpadów w Piotrowie Pierwszym, Międzygminne Składowisko Odpadów Komunalnych  w Mateuszewie oraz Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Śremie. Uczestnicząc w wykładzie przygotowanym przez przedstawiciela Wielkopolskich Parków Krajobrazowych młodzież miała okazję zapoznać się z formami ochrony przyrody obowiązującymi w naszym kraju, ze szczególnym uwzględnieniem województwa Wielkopolskiego. Dyrektor Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Śremie Pani Urszula Sitnicka zaznajomiła uczniów z tematyką aktualnego stanu wód jezior gminy Śrem oraz z aktualnymi zadaniami nadzoru sanitarnego.  W ramach projektu „Spotkania z ekologią” przeprowadzono również akcję „Sadzimy drzewa”, której głównym celem było zaszczepianie młodym ludziom poczucia współodpowiedzialności za najbliższe środowisko oraz uświadomienie młodzieży,  jak ważna dla nas i następnych pokoleń jest dbałość o dobra naturalne jakimi są drzewa.
Oceniając dotychczasowe działania w ramach  projektu, można śmiało powiedzieć, że spełnił on nasze oczekiwania. Chcielibyśmy pogratulować uczniom, zaangażowania w realizację zadań związanych z przeprowadzeniem projektu oraz życzyć wszystkim wytrwałości w podjętych postanowieniach na rzecz naszego środowiska, a także ekologicznego stylu życia.
Wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu składamy serdeczne podziękowania za okazaną życzliwość, pomoc i wsparcie.

Informacje kontaktowe

ul. Stanisława Staszica 3,
63-100 Śrem

Phone: 61 28 37 635

Ostatnie wpisy

Powered by FRESHgroup
Agnieszka Siatecka
This website uses cookies and third party services. Ok