//EUROPASS-Setubal Portugalia, Job Shadowing
EUROPASS-Setubal Portugalia, Job Shadowing2023-11-08T13:47:15+01:00

Project Description

Program Erasmus+
Współfinansowane przez Unią Europejską
Projekt numer 2022-1-PL01-KA121-VET-000056219

Udział 18 uczniów kształcących się w zawodach: technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik
fotografii i multimediów oraz technik elektryk.
Udział 6 nauczycieli w job shadowing.
Miejsce: Setubal, Portugalia.

Ewaluacja i podsumowanie wizyty monitorującej przez Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Panią Wioletę Jastrząbek oraz Dyrektor Szkoły Marię Bychawską z Panią Malwiną Pawlety firmą euroMind.
Dziękujemy za wsparcie i rozwój Naszej młodzieży oraz cudowne zajęcia na praktykach i doświadczenie jakie mogliśmy nabyć podczas spotkań z pracodawcami.
Firma euroMind jest naszym partnerem od wielu lat, współpraca z Dyrektor Marią Bychawską oraz Amelią Wójcik jest wielkim zaszczytem.

18.06.2023

Właśnie rozpoczyna się portugalska przygoda w ramach Programu Erasmus+ współfinansowanego przez Unię Europejską projekt numer 2022-1-PL01-KA121-VET-000056219.
Młodzież ZST kształcąca się w zawodach technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik fotografii i multimediów, technik elektryk już niedługo powita urokliwą wyspę Setubal. Czy można sobie wyobrazić lepszą końcówkę roku szkolnego?
19.06.2023
Czas praktyk rozpoczęty na półwyspie Setubal
Przebieg praktyk
Zajęcia językowe to dla Nas wyzwanie. W ramach projektu Erasmus plus zdobywamy wiedzę z języka portugalskiego i doskonalimy słówka branżowe z języka angielskiego. Jest to dla Nas stażystów nowe doświadczenie w Portugalii
Praktyki w zawodzie technik fotografii i multimediów w Setubal Portugalia. Dzielimy się umiejętnościami i podnosimy kwalifikacje w zawodzie.
Zdobywamy umiejętności w ramach programu Erasmus + w Firmie Ascensul w Setubal.
Jako Elektrycy przygotowywaliśmy instalację zasilającą dźwig osobowy. Mieliśmy również meeting z Bruno, który zapoznał nas z systemami bezpieczeństwa. Identyfikowaliśmy elementy w rozdzielnicy.
Zapraszamy do obejrzenia firm poligraficznych, gdzie realizowane są praktyki w zawodzie technik grafiki i poligrafii cyfrowej w Setubal.
Piękna Portugalia półwysep Setubal to wymarzone praktyki i zajęcia kulturowe dla Hipolita.
Poznajemy życie portugalskie, ale także ich zwyczaje oraz tradycje i piękne miejsca.
Wyspa Troia to wycieczka kulturowa zorganizowana dla młodzieży w Portugalii. Ocean i plaża to relaks dla stażystów po tygodniowych praktykach.
W ramach programu Erasmus plus młodzież zdobywa doświadczenie zawodowe w firmach, a ocean to atrakcja, która jest wyjątkowa dla naszej wspaniałej młodzieży. Już wkrótce kolejne miłe kulturowe niespodzianki.
Co to byłaby za wycieczka kulturowa, gdybyśmy nie skorzystali z kolejnego środka transportu.
Autobus, samolot, prom, katamaran i teraz pociąg. Co jeszcze nam pozostało? Ruszamy do stolicy Portugalii Lizbony , ale żeby ją zobaczyć to z wyspy i rezydencji euroMind ruszyliśmy pociągiem, a następnie popłyniemy kilka minut promem. Tak Portugalczycy, którzy mieszkają na wyspach muszą codziennie odbyć podróż aby dostać się do szkoły czy do pracy. Niesamowita podróż, ponieważ trwa pół godzinki, a jest bardzo miła i relaksująca. 
30.06.2023
Nadszedł czas na podsumowanie projektu Erasmus plus numer 2022-1-PL01-KA121-VET-000056219którego autorem jest Pani Cecylia Szarzyńska. W dniu dzisiejszym spotkała się ona z prezesem Firmy euroMind Carlosem HOYO DE La TORRE, w spotkaniu udział wzięła także pani Joanna Kosmalska-Ratajczak, która jest opiekunem projektowym grupy. Podczas rozmowy omówiono plany dalszej, owocnej współpracy w ramach realizacji staży zagranicznych oraz podsumowano sukcesy,jakie udało się osiągnąć podczas dobiegającego końca projektu. Gratulujemy z tego miejsca naszym zdolnym, ambitnym uczniom, którzy są doskonałym przykładem na to, że ciężką , rzetelną pracą osiąga się sukcesy! Mowa tutaj o otrzymaniu przez nich dokumentacji potwierdzających zdobyte kwalifikacje, rekomendacji a nawet zaproszenia do dalszej współpracy z firmami przyjmującymi.To ogromne WYRÓŻNIENIE! To kolejny przykład na to, że wybierając na dalszą drogę kształcenia Hipolita ma się szansę zdobyć doświadczenie i zasób praktycznej wiedzy, dzięki której łatwiej będzie osiągać zawodowe sukcesy już po jej zakończeniu. Dla licznej grupy młodzieży z ZST szeroko otwierają się drzwi do zagranicznych i polskich firm, a wszystko dzięki ukierunkowaniu, na jakie nacisk kładzie dyrekcja i kadra pedagogiczna szkoły.

„Malaga, Hiszpania w ramach programu Erasmus plus dla kadry pedagogicznej”

Już w lipcu nauczyciele przedmiotów zawodowych Pani Anna Wyzuj, Pani Agnieszka Siatecka, Pan Jan Muszyński oraz Pan Hubert Marciniak, wezmą udział w szkoleniu kadry pedagogicznej w ramach programu Erasmus plus PROJEKT NUMER 2022-1-PL01-KA121-VET-000056219
Dyrektor Maria Bychawska wraz z Panią Magdaleną Musielak i Cecylią Szarzyńską koordynatorką i autorką projektu zorganizowały innowacyjne i praktyczne szkolenia dla nauczycieli w Maladze. Mamy ogromne i wieloletnie doświadczenie w organizowaniu szkoleń dla młodzieży i kadry nauczycielskiej w ramach programu Erasmus plus. Nasze interaktywne i praktyczne podejście, skupione na treningu praktycznym w Hiszpanii umożliwia rozwój zawodowy i innowacyjne rozwiązania w nauczaniu.

02.07.2023
Dotarliśmy do słonecznej Malagi. Czas zacząć przygodę!
Wszystko w ramach:
AKREDYTACJA ERASMUSA
w sektorze kształcenie i szkolenia zawodowe
2022-1-PL01-KA121-VET-000056219
03.07.2023
Dziś mieliśmy okazję odwiedzić zakład zajmujący się wyrobem produktów ceramicznych Fusion Artesanal. Naszą przewodniczką i nauczycielką była Pani Jimena María Luraschi Kallmann, która pochodzi z Argentyny. Jej pasja i wiedza o ceramice były niesamowicie inspirujące. Poznaliśmy techniki formowania gliny i tworzenia pięknych, unikalnych dzieł sztuki. Spędziliśmy dzień w pracowni, czerpiąc radość z tworzenia i eksperymentowania z różnymi formami. Pani Jimena była zawsze gotowa odpowiedzieć na nasze pytania i podzielić się swoimi wskazówkami
04.07.203
Wizyta w Telemalaga Samsung
05.07.2023

Dzisiaj wizyta w IDEVELOP. Jest to międzynarodowa firma szkoleniowa specjalizująca się w rozwoju profesjonalistów pracujących w sektorze edukacyjnym poprzez promowanie, wspieranie i prowadzenie działań szkoleniowych zgodnie z zasadami programu Erasmus+. Misją firmy jest przyczynianie się do uczenia się przez całe życie nauczycieli na całym świecie, przy jednoczesnym zachęcaniu do wymiany kulturalnej. Uczestniczyliśmy w wykładzie dotyczący systemu edukacji w Hiszpanii.

06.07.2023

Dzisiejsza wizyta w firmie FORJA ROJA.
W firmie wzięliśmy udział w szkoleniu. Zapoznaliśmy się z obsługą programów do modelowania 3D, tworzenia gier, wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości oraz do tworzenia filtrów, takich jak Blender 3D, Meta Spark Studio i Unity Skorzystaliśmy z kilku rodzajów drukarek 3D i maszyn do cięcia laserowego Następnie włożyliśmy okulary VR i przenieśliśmy się do wirtualnej pracowni Leonarda Da Vinci.
07.07.2023
Podsumowanie projektu w Euromind.
Nadszedł czas na podsumowanie szkolenia Job Shadowing Erasmus plus numer 2022-1-PL01-KA121-VET-000056219 którego autorem jest Pani Cecylia Szarzyńska wraz z Panią Dyrektor Marią Bychawską. W dniu dzisiejszym spotkaliśmy się z przedstawicielem firmy Euromind Panią Aleksandrą Nowosad. Podczas spotkania omówiono odbyte wizyty w firmach w ramach Job Shadowing, a na zakończenie wręczono nam certyfikaty
This website uses cookies and third party services. Ok