//ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH NA DNIACH POKOJU ANNE FRANK W NIEMIECKIM BERGEN

Uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie uczestniczyli po raz piętnasty w Dniach Pokoju im. Anne Frank w Bergen, które trwały
od 10 do 16 czerwca 2018 r. ZST to jedyna szkoła w powiecie, która bierze udział w tym projekcie od początku jego istnienia. Każdego roku realizując inną tematykę i zadania z nią związane. Temat tegorocznego spotkania brzmiał: „Od pamiętnika do wideoblogu – media i komunikacja w dobie zmian”. W spotkaniu uczestniczyła młodzież z Polski, Czech, Niemiec i Holandii. Śremską szkołę reprezentowało pięcioro uczniów z klasy 3b- technik cyfrowych procesów graficznych: Dominik Tomaszewski, Szymon Furjan, Patryk Moritz, Kamil Konieczny i Łukasz Jędrzejczak. Opiekunem grupy była nauczycielka języka niemieckiego w tej samej szkole pani mgr Arletta Menzel. Zadaniem każdej grupy było zaprezentowanie własnego kraju, o następującej tematyce: narodowa potrawa, moda, muzyka, turystyka oraz ulubiona gra planszowa. Głównym zadaniem tegorocznego spotkania było zdanie sprawozdanie o pobycie na Dniach Pokoju im Anne Frank w Bergen.
W poniedziałek po uroczystym przywitaniu przez Burmistrza pana Rainera Prokopa oraz objaśnieniu tegorocznego projektu grupa udała się do Obozu Koncentracyjnego w Bergen-Belsen, gdzie zwiedzała jego teren oraz zobaczyła wystawę w nowoczesnym, multimedialnym muzeum. Kolejne dni upłynęły na wycieczce do stolicy- Berlina, gdzie zwiedzono Muzeum Komunikacji i zabytki tego urokliwego, niemieckiego miasta. Pozostałe dni to czas na realizację projektu, dialog kulturowy i doskonalenie graficznych umiejętności.
Podczas pobytu odbył się uroczysty wieczór dla mieszkańców, z uczestnictwem władz miasta, na którym zaprezentowano efekty całotygodniowej pracy i odebrano dyplomy.
Serdeczne podziękowanie panom Burmistrzom miast Bergen oraz Śremu:
Panom Rainerowi Prokopowi oraz Adamowi Lewandowskiemu i Pani Dyrektor Marii Bychawskiej za umożliwienie uczestnictwa w Dniach Pokoju Anne Frank w Bergen.

2018-11-19T13:05:12+01:00
This website uses cookies and third party services. Ok