//Zapraszamy na studia pielęgniarskie

Zapraszamy na studia pielęgniarskie

Dnia 7 kwietnia 2021 r. w Starostwie Powiatowym w Śremie odbyło się podpisanie listu intencyjnego pomiędzy Powiatem Śremskim a Akademią Kaliską  im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu w sprawie utworzenia studiów licencjackich na kierunku pielęgniarstwa. Powiat Śremski reprezentował Starosta Śremski Zenon Jahns, natomiast z ramienia Akademii list podpisali Rektor prof. Akademii Kaliskiej  dr hab. n. med. Andrzej Wojtyła oraz Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu prof. dr hab. n. med. Jacek Piątek.
W spotkaniu brał również udział Kanclerz Akademii Kaliskiej Grzegorz Szymański oraz Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Wioleta Jastrząbek.

Zadeklarowana w liście współpraca zakłada utworzenie przez Akademię Kaliską 7-semestralnych dziennych studiów licencjackich na kierunku pielęgniarstwa. Bezpłatne zajęcia dydaktyczne będą się odbywały w Zespole Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie w trybie około weekendowym (piątek, sobota, niedziela), aby umożliwić naukę zarówno osobom pracującym, jak i uczniom kończącym szkołę ponadpodstawową. Studenci będą mieli możliwość odbywania praktyk zawodowych w Szpitalu Powiatowym im. Tadeusza Malińskiego w Śremie. Szpital będzie również przedstawiał co roku ofertę pracy dla absolwentów kierunku pielęgniarstwa.

Osoby zainteresowane zapisami na ten kierunek już teraz mogą kontaktować się z Zespołem Szkół Technicznych w Śremie pod nr telefonu 739 010 963, 61 28 37 635

sekretariat czynny w godzinach:

Pon.-Pt: 7:00 – 15:00

 

Rekrutacja

2021-04-08T18:20:38+02:00

Informacje kontaktowe

ul. Stanisława Staszica 3,
63-100 Śrem

Phone: 61 28 37 635

Ostatnie wpisy

Powered by FRESHgroup
Agnieszka Siatecka
This website uses cookies and third party services. Ok