//Zakończenie roku klas maturalnych 2022/2023

Kiedy na zewnątrz kwitną kasztany, to znak, że już niebawem młodzież będzie pisała swój pierwszy, ważny egzamin – maturę. Jednak zanim to nastąpi, najpierw nadszedł czas pożegnań, z murami szkoły, planem lekcji, dźwiękiem dzwonka, z wychowawcami i nauczycielami, którzy każdego dnia przekazywali wiedzę o otaczającym świecie. Właśnie dzisiaj, w Auli Jana Pawła II 108 uczniów Zespołu Szkół Technicznych, zasiliło grono absolwentów tej szkoły. Podczas uroczystości obecni byli: Starosta Powiatu Śremskiego Pan Zenon Jahns, honorowy gość podczas dzisiejszego spotkania: Minnesota State Community and Technical College Dr Mark Bannatyne, specjalista z zakresu grafiki, dziekan amerykańskiej uczelni, która współpracuje z Zespołem Szkół Technicznych im. H. Cegielskiego w Śremie, Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Śremie mł. Bryg. Tomasz Kierzek, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Śremie Komisarz Daniela Lampaszaka, Dowódca 124 Batalionu Lekkiej Piechoty w Śremie ppłk Daniel Kubas, Kapitan Bartłomiej Kwiecień, Żołnierz 6go Batalionu Dowodzenia Sił Powietrznych Kapitan Grzegorz Baszko, w imieniu Prezesa Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności ppłk w st. spocz. Pana Józefa Żeleźnego, major Andrzej Korneluk, Rektor Wyższej Szkoły Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu prof. dr hab. Jerzy Olszewski, Przedstawiciel Wyższej Szkoły Komunikacji i Zarządzania mgr Agnieszka Piekarzewska, Przedstawiciel Wyższej Szkoły Komunikacji i Zarządzania, prof. Włodzimierza Kaczoch, Prezes Państwowej Gospodarki Komunalnej Paweł Wojna, w imieniu Prezesa Szpitala Powiatowego w Śremie, Naczelna Pielęgniarek Marzena Banach, Grzegorz Drogoś, Dyrektor PGO S.A. Odlewnia Żeliwa Śrem Jakub Kołakowski, Właścicielka Centrum Szkoleniowego Fan Face Art Nails Hessi Joanna Michalak, Właścicielka Zakładu Kosmetycznego „La Meilleur” Małgorzata Czarnecka, Założyciel Fundacji „Pod skrzydłami” Tadeusza Lampaszaka, Przedstawiciel PSB Mrówka Daniel Grzelczyk, Szefa Klubu RELAX Wojciech Majchrzak, oraz Elżbieta Kowalak, Zastępcę Przewodniczącego Rady Rodziców Anna Wawrzyniak i Przedstawiciel Rady Rodziców Agnieszkę Komorską. Do gości przemówił Starosta Śremski Pan Zenon Jahns, który pogratulował młodzieży uzyskania świadectwa ukończenia szkoły średniej, podkreślił ważność edukacji i rolę wyuczonych przez nich zawodów na rynku pracy. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Maria Bychawska, która najpierw skierowała kilka ciepłych słów w stronę swoich uczniów, ich rodziców i zgromadzonych gości, a następnie zaproszono na scenę Dr. Mark Bannatyne. Starosta Śremski Pan Zenon Jahns oraz Pani Dyrektor złożyli na ręce gościa pamiątkowe upominki, które będą przypominały o wizycie w Śremie i stanowią wyraz uznania, za to, że ZST jest jedyną, polską szkołą, która może poszczycić się międzykontynentalną współpracą. Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć podziękowań dla rodziców, którzy przez 4 lata bardzo wspierali działania szkoły i jej inicjatywy, a także dla uczniów, którzy każdego dnia cegiełka po cegiełce pomagali w działaniach Hipolita, byli bardzo aktywnymi członkami SU a także reprezentowali szkołę na konkursach i olimpiadach, niejednokrotnie zajmując wysokie miejsca. Tradycją szkoły jest wręczenie jednemu z uczniów tytułu Primus Inter Paress w tym roku trafiła ona do uczennicy klasy 4c Pauliny Marciniak, otrzymała ona również ergonomiczny fotel ufundowany przez firmę Bejot a także list gratulacyjny z rąk Pana Jakuba Kołodziejczaka Dyrektor PGO S.A. Odlewnia Żeliwa Śrem. W związku ze spełnieniem w roku szkolnym 2022/2023 określonych wymogów zawartych w regulaminie innowacji pedagogicznej – klasy mundurowe – w zakresie wyników w nauce i dyscyplinie, wyróżnionym uczniom wręczono pamiątkowe statuetki a także awanse na stopnie brygadiera oraz nadkadeta , z rąk Pana Starosty Śremskiego Zenona Jahns, Pani Dyrektor Marii Bychawskiej oraz Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Śremie Komisarza Daniela Lampaszaka odebrało je w dniu dzisiejszym 13 osób. Bardzo ważnym momentem uroczystości było rozdanie świadectw 108 uczniów ZST właśnie dzisiaj otrzymało dokumenty świadczące o tym, że kolejny etap ich edukacji został ukończony. Po zakończeniu części oficjalnej podziwiano talent Zosi Gruszka- wielokrotnie nagradzanej na arenie polskiej i światowej mażoretki z klasy 3c.

 

2023-04-28T18:16:58+02:00

Informacje kontaktowe

ul. Stanisława Staszica 3,
63-100 Śrem

Phone: 61 28 37 635

Ostatnie wpisy

Powered by FRESHgroup
Agnieszka Siatecka
This website uses cookies and third party services. Ok