//Zajęcia w IPN

Dnia 29 listopada 2018 r. uczniowie z ZST im Hipolita Cegielskiego w Śremie uczestniczyli w konferencji popularnonaukowej na temat „Kształty patriotyzmu a drogi odzyskania niepodległości przez Polskę w XIX -XX wieku”. Konferencja odbyła sie w Sali Posiedzeń im. Seweryna Mielżynskiego, Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Poznaniu. Młodzież wysłuchała wykładów:
– „Patriotyzm – nacjonalizm – szowinizm versus uniwersalizmu – kosmopolityzm – oikofobia. Próba usystematyzowania pomieszanych pojęć.”
– „Patriotyczne tradycje polskiego protestantyzmu w okresie rozbiorów.”
– „Służba na rzecz państwa w refleksji i postawach członków Szkoły Lwowsko – Warszawskiej.”
Z wielkim zainteresowaniem młodzież wysłuchała wykładu Prof. UAM, dr hab. Andrzeja Wawrzynowicza „Praca organiczna w koncepcjach wielkopolskich filozofów XIX wieku.” Profesor przybliżył postać wielkiego pozytywisty i społecznika Hipolita Cegielskiego – patrona szkoły.

2018-12-06T11:22:45+01:00

Informacje kontaktowe

ul. Stanisława Staszica 3,
63-100 Śrem

Phone: 61 28 37 635

Ostatnie wpisy

Powered by FRESHgroup
Agnieszka Siatecka
This website uses cookies and third party services. Ok