//Zajęcia profilaktyczne w KPPSP

Zajęcia profilaktyczne w KPPSP 10 maja 2023 roku w ramach zajęć lekcyjnych dla uczniów klasy I o profilu strażacko – ratowniczym oraz klasy II o profilu strażacko – policyjnym Zespołu Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie przeprowadzono prelekcję edukacyjną w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Śremie.

Zajęcia te prowadził Komendant Powiatowy PSP w Śremie mł. bryg. Tomasz Kierzek. W trakcie lekcji uczniom została przybliżona specyfika pracy komendy z uwzględnieniem części administracyjnej. Komendant omówił działania jakie prowadzą wszystkie komórki organizacyjne. Następnie uczniowie udali się do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego, gdzie przedstawiono służbę Dyżurnego Operacyjnego Powiatu. Kolejnym etapem zajęć było odwiedzenie jednostki ratowniczo – gaśniczej. Uczniom przedstawiono specyfikę pracy oraz podejmowane przez nią działania. Następnie zapoznano uczniów ze sprzętem jaki dysponuje JRG Śrem. Uczestnicy mieli możliwość założenia ubrania specjalnego, co pokazało im w jakim obciążeniu pracuje strażak. Na koniec uczniowie wraz z komendantem udali się do salki edukacyjnej, gdzie mogli zobaczyć na czym polega prewencja społeczna i w jaki sposób edukuje się dzieci, młodzież jak również dorosłych z zasad bezpieczeństwa.

2023-05-11T12:54:32+02:00

Informacje kontaktowe

ul. Stanisława Staszica 3,
63-100 Śrem

Phone: 61 28 37 635

Ostatnie wpisy

Powered by FRESHgroup
Agnieszka Siatecka
This website uses cookies and third party services. Ok