//Zajęcia kulturowe Ubeda luty 2020

Uczniowie poznają kulturę Hiszpanii.

„Cerca de Úbeda la grande, cuyos cerros nadie verá, me iba siguiendo la luna sobre el olivar” – to fragment utworu Antonio Machado o mieście Ubeda. Tłumaczenie: „W pobliżu wielkiego miasta Ubeda, którego wzgórza nikt nie zobaczy, śledziłem księżyc nad oliwnym gajem”

Ubedę wyróżniają piękne renesansowe budynki w piaskowym kolorze. Miasto to jest niemal identyczne jak równie interesująca miejscowość Baeza, oddalona zaledwie o 10 km.
Ze względu na zabudowę w pięknym renesansowym stylu, Ubeda i Baeza zostały wpisane w 2003 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Styl renesansowy nie jest szczególnie popularny w Hiszpanii, przez co miejsca te są naprawdę wyjątkowe i zasługują na uwagę.
2020-02-19T18:47:45+01:00

Informacje kontaktowe

ul. Stanisława Staszica 3,
63-100 Śrem

Phone: 61 28 37 635

Ostatnie wpisy

Powered by FRESHgroup
Agnieszka Siatecka
This website uses cookies and third party services. Ok