//Z wizytą na ŚWIĄTECZNYM JARMARKU W DREŹNIE

Blisko 100 osób z Zespołu Szkół Technicznych wzięło w minionym tygodniu udział w wycieczce do Drezna, celem było jego zwiedzanie i poczucie świątecznego klimatu na jednym z tamtejszych jarmarków. Jarmark w Dreźnie jest najstarszym niemieckim Jarmarkiem Bożonarodzeniowym. Panująca w mieście niezapomniana atmosfera, z krzątającymi się przy swoich kramach sprzedawcami słodkości, oferującymi swoje wyroby artystami ludowymi, a także bogactwem drewnianych ozdób rudawskich, czy dziadków do orzechów, kreuje niepowtarzalny, magiczny nastrój. Uczestnicy zobaczyli ponad 200 straganów z mnóstwem przysmaków takich jak tradycyjna drezdeńska strucla, o, gorącą kiełbasą i całą gamą słodkości. A także mogli poczuć się jak w bajce dzięki licznym świątecznym atrakcjom takim jak : domek z pierników, skrzacie kino, konkurs na piernikową księżniczkę, świąteczna piekarnia czy Święto Strucla. W programie znalazło się również miejsce na poznanie drezdeńskich zabytków między innymi Plac Teatralny teren ze słynną Operą Sempera i “Włoską Wioską” w kierunku zespołu pałacowo-parkowego Zwinger. Kompleks ten, będący esencją stylu barokowego i znakiem czasów XVIII-wiecznej Europy został wzniesiony na polecenie saskiego księcia i jednocześnie króla Polski – Augusta II Mocnego. Galeria Malarstwa Starych Mistrzów kryje m.in. „Madonnę Sykstyńską” – dzieło Rafaela Santi, „Śpiącą Wenus” Giorgione oraz bogatą kolekcję obrazów malarstwa włoskiego, holenderskiego i flamandzkiego. Młodzież zawitała także z wizytą na Neumarer- w tym miejscu wznosi się monumentalny Kościół Marii Panny (Frauenkirche) z charakterystyczną kopułą – symbolem Drezna, pomnik Marcina Lutra, Muzeum Komunikacji, a także dziesiątki kamienic o zdobnych fasadach. Organizatorem wycieczki była p. Arletta Menzel- nauczyciel języka niemieckiego w ZST.

2018-12-10T08:28:53+01:00

Informacje kontaktowe

ul. Stanisława Staszica 3,
63-100 Śrem

Phone: 61 28 37 635

Ostatnie wpisy

Powered by FRESHgroup
Agnieszka Siatecka
This website uses cookies and third party services. Ok