//Wystawa Muzeum Śremskiego

W ramach obcowania z kulturą i sztuką, dziewczyny z klasy II wraz z wychowawczynią zwiedziły ekspozycję stałą i wystawy czasowe Muzeum Śremskiego. Młodzież podziwiała abstrakcyjne dzieła braci Adamczyków pt. „Autoportret wewnętrzny”. Silne wrażenie wywarła na zwiedzających druga odsłona zatytułowana „Łyk sztuki polskiej po 1945r.” Podczas zwiedzania, dziewczyny miały również okazję obcowania z niesamowitymi dziełami lokalnego artysty – Jerzego Jurgi. Ostatnim etapem wizyty był „gabinet osobliwości” Feliksa Sałacińskiego – twórcy pierwszego muzeum w Śremie. Była to bardzo ciekawa ekspozycja o charakterze etnograficznym, archeologicznym, historycznym i militarnym. Z pewnością pobyt w Muzeum Śremskim stanie się początkiem poszukiwań dalszych wątków artystycznych.

 

2021-11-03T11:28:52+01:00

Informacje kontaktowe

ul. Stanisława Staszica 3,
63-100 Śrem

Phone: 61 28 37 635

Ostatnie wpisy

Powered by FRESHgroup
Agnieszka Siatecka
This website uses cookies and third party services. Ok