//Uroczystość nadania aktów mianowania klasom mundurowym w ZST

Uroczystość w „ Hipolicie”

Dnia 17 września br. w Zespole Szkół Technicznych im Hipolita Cegielskiego w Śremie odbyła się uroczystość, podczas której przekazano sztandar kadetom młodszego rocznika, wręczono legitymacje członkowskie kadetom z klas pierwszych i drugich oraz awansowano uczniów klas policyjnych, strażacko-ratowniczych i wojskowych na kolejne stopnie. Było to doniosłe wydarzenie w życiu szkoły, w którym wzięli udział zaproszeni goście, rodzice uczniów naszej szkoły, wychowawcy klas mundurowych oraz przedstawiciele mediów.

Starosta śremski Pan Zenon Jahns wspólnie z Dowódcą 6 Batalionu Dowodzenia Sił Powietrznych w Śremie Panem Podpułkownikiem Danielem Dąbkiem, Dowódcą 6 Batalionu Chemicznego Sił Powietrznych Panem Podpułkownikiem Bogusławem Markiem, Prezesem Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności Oddział w Śremie Panem Podpułkownikiem w stanie spoczynku Józefem Żeleźnym, Podporucznikiem Magdaleną  Kałek i Sierżantem Sztabowym Mariuszem Skoryną reprezentującymi 124 Batalion Obrony Terytorialnej w Śremie, Komendantem Komendy Powiatowej Policji w Śremie Panem  Inspektorem  Sławomirem Jądrzakiem oraz Komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Śremie Panem Starszym Kapitanem Tomaszem  Kierzkiem wręczyli uczniom klas mundurowych awanse na stopnie: starszego szeregowego, kadeta kaprala, kadeta starszego kaprala, nadkadeta, starszego kadeta i kadeta.

Gratulujemy również Staroście śremskiemu Panu Zenonowi Jahns, który z rąk Dyrektor ZST Pani Marii Bychawskiej odebrał medal Honorowego Członka Korpusu Kadetów przy Zespole Szkól Technicznych im Hipolita Cegielskiego w Śremie.

Korpus Kadetów to szczególne miejsce w naszej szkole. Kadeci zrzeszeni w korpusie są spadkobiercami 255 letniej tradycji Akademii Szlacheckiej Korpusu Kadetów, założonej w 1765 roku przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w Warszawie. Nasza szkoła jako jedna z nielicznych szkół w województwie daje możliwość przygotowania się na żołnierzy oraz innych funkcjonariuszy, poprzez realizację innowacji w klasach technikum i liceum.

Uroczystość zakończył pokaz przygotowany przez pododdział reprezentacyjny Korpusu Kadetów oraz wyniosła defilada pododdziałów, którą poprowadził dowódca uroczystości Bartosz Chalił.

Najważniejsze w okazywaniu miłości do swojego kraju są działania.

Młodzież „ Hipolita” dowiodła, że potrafi godnie reprezentować szkołę, świetnie radząc sobie z musztrą oraz sprawnie maszerując w szyku.

„Obowiązki względem ojczyzny, to nie tylko obowiązki względem Polaków
dzisiejszych, ale także względem pokoleń minionych i tych, co po nas
przyjdą”.

 

Dyrekcji Szkoły, opiekunom klas mundurowych, a przede wszystkim Wam drodzy kadeci serdecznie gratulujemy. Życzymy dalszych sukcesów!

 

Organizatorzy uroczystości:

Dyrektor Maria Bychawska, Komendant Korpusu Kadetów Małgorzata Ławniczak, Komendant Sławomir Jądrzak, nauczyciele Marzena Rusiak, Tomasz Matyjewicz, Bartosz Lutomski

Defiladę przygotował Dowódca Korpusu Kadetów Bartosz Chalił

Wsparcie: absolwenci Mikołaj Chwaliszewski, Natalia Kusiak, Mikołaj Ostrowski

Oprawa graficzna: Agnieszka Siatecka

Fot. uczniowie  klasy Fototechnik Maria Majsnerowska, Karolina Szymaniak

 

 

2021-09-19T19:13:41+02:00

Informacje kontaktowe

ul. Stanisława Staszica 3,
63-100 Śrem

Phone: 61 28 37 635

Ostatnie wpisy

Powered by FRESHgroup
Agnieszka Siatecka
This website uses cookies and third party services. Ok