//Uroczyste wręczenie uczniom klas policyjnych aktów mianowania na kolejne stopnie awansów w Korpusie Kadetów.

W Komendzie Powiatowej Policji w Śremie odbyło się uroczyste wręczenie uczniom klas policyjnych aktów mianowania na kolejne stopnie awansów w Korpusie Kadetów. Młodzież uczestniczyła też w specjalnie przygotowanej lekcji, podczas której wiele dowiedziała się o policyjnym rzemiośle, szczególnie o specyfice służby technika kryminalistyki.

10 stycznia br. salę konferencyjną Komendy Powiatowej Policji w Śremie wypełnili uczniowie klas policyjnych Zespołu Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie.

Najpierw, pod okiem swojego policyjnego opiekuna asp. szt. Krzysztofa Tomaszewskiego oraz wychowawców ćwiczyli i przygotowywali się do tego, aby wziąć udział w uroczystej zbiórce. Następnie, podczas tej właśnie uroczystości, 32 uczniów z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Śremie insp. Sławomira Jądrzaka oraz Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych Marii Bychawskiej odebrało akty mianowania na stopnie kadetów, starszych kadetów i nadkadetów. Uczniowie zostali mianowani na kolejne stopnie awansów w Korpusie Kadetów na podstawie szkolnego „Regulaminu klas mundurowych”. Uzyskanie kolejnego stopnia uzależnione było od ocen z zachowania i przedmiotów nauczania.

Zapraszamy do zapoznania się z resztą artykułu

2019-01-29T10:25:15+01:00

Informacje kontaktowe

ul. Stanisława Staszica 3,
63-100 Śrem

Phone: 61 28 37 635

Ostatnie wpisy

Powered by FRESHgroup
Agnieszka Siatecka
This website uses cookies and third party services. Ok