//Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024
Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024
Rozpoczął się kolejny rok nauki, dążenia do zdobywania wiedzy i nowych doświadczeń. Dzisiaj również w Zespole Szkół Technicznych im. H. Cegielskiego odbyła się na boisku szkolnym uroczystość Rozpoczęcia Roku Szkolnego 2023/24. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Starosta Śremski Pan Zenon Jahns, komendanci Śremskiej Policji i Straży Pożarnej: Pan S. Jądrzak i T. Kierzek, Dowódcy 6 Batalionu Dowodzenia Sił Powietrznych: Pan D. Dąbek, Dowódca 124 Batalionu Lekkiej Piechoty P. D. Kubas , Prezes Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności P. J. Żeleźny, Szef Wydziału Rekrutacji i Promocji Ośrodka Zamiejscowego w Poznaniu ppor. Jacek Sobolewski, Młodszy chorąży Robert Kaczmarek, Oficer Prasowy Śremskiej Policji podinsp. Ewa Kasińska, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 Pani Arleta Krzysztofiak i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 Pani Karolina Worobiew, Przewodniczący Rady Rodziców P. P Majsnerowski oraz członkowie Rady Rodziców Pani Agnieszka Komorska i Pani Agata Dudziak, Dyrektor PGO Odlewni Żeliwa Pan Jakub Kołakowski, Pan Mirosław Marcinkowski reprezentujący Firmę Miran, Prezes Klubu Relax wraz z Panią Elą Kowalak i Anną Michalak, Pani Agnieszka Wojtkowiak reprezentująca Firmę kosmetyczną, Przedstawiciel ZNP Pani Beata Baraniak. Oczywiście nie zabrakło rodziców, który przyszli wesprzeć swoje pociechy w pierwszym dniu szkoły , grona pedagogicznego, obsługi i administracji.
Był to szczególny dzień dla społeczności ZST, ponieważ w tym roku przypada 60 rocznica istnienia szkoły. W związku z tym Pani Dyrektor Maria Bychawska złożyła serdeczne podziękowania Panu Staroście Zenonowi Jahns za wsparcie i zaangażowanie w rozwój szkoły. Przedstawiciele grona pedagogicznego i Samorządu Uczniowskiego złożyli również podziękowania i wręczyli kwiaty dla Pani Dyrektor za ogromne wsparcie w rozwój szkoły. Za wniesienie wielu innowacyjnych przedsięwzięć w ciągu jej 20 lat pracy w Zespole Szkół Technicznych.
Następnie podziękowano i wręczono upominki przedstawicielom Rady Rodziców, przedstawicielom służb mundurowych, szkół, instytucji, firm, którzy wspomagają działania szkoły, dokładają cenne cegiełki w to by uczniowie ZST byli młodymi ludźmi doskonale przygotowanymi do pracy na rynku krajowym i zagranicznym.
Podziękowania wszystkim nauczycielom złożyła również Przedstawicielka Samorządu uczniowskiego. Dziękowała gronu pedagogicznemu za dawanie uczniom cennych lekcji życia i dzielenia się wiedzą i doświadczeniem.
Na koniec wszyscy przybyli rodzice zostali również przywitani słodkim upominkiem. Powitano także nowych uczniów aż 7 klas pierwszych, którzy po symbolicznym ślubowaniu stali się pełnoprawnymi uczniami ZST
Miłym akcentem na koniec uroczystości było rozpoczęcie przez Starostę Śremskiego Zenona Jahns Nowego Roku Szkolnego symbolicznym dzwonkiem.
2023-09-05T12:49:31+02:00

Informacje kontaktowe

ul. Stanisława Staszica 3,
63-100 Śrem

Phone: 61 28 37 635

Ostatnie wpisy

Powered by FRESHgroup
Agnieszka Siatecka
This website uses cookies and third party services. Ok