//Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Jak mówią słowa starej, kultowej piosenki: to już jest koniec….jednak pamiętajmy, każdy koniec jest początkiem czegoś nowego, w tym przypadku mowa o roku szkolnym, który zgodnie z kalendarzem rozpoczął się dzisiaj także w Zespole Szkół Technicznych. O godzinie 13 na boisku szkolnym zebrali się zgromadzeni goście, wśród których znaleźli się: Starosta Śremski Pan Zenon Jahns, komendanci Śremskiej Policji i Straży Pożarnej: Pan S. Jądrzak i T. Kierzek, Dowódcy 6 Batalionu Dowodzenia Sił Powietrznych: Pan D. Dąbek i R. Mierzchała, Dowódca 124 Batalionu Lekkiej Piechoty P.  D. Kubas , Prezes Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności P.  J.  Żeleźny, Dyrektor ESA M. Bożek, Rzecznik Prasowy Śremskiej Policji P. E. Kasińska, osoby współpracujące ze szkołą i wspierające działania innowacji : Pani J. Michalak, M. Czarnecka, T. Lempaszak, przedstawicielka emerytów ZST p. A. Paluszkiewicz, Przewodniczący Rady Rodziców P. P Majsnerowski.  Oczywiście nie zabrakło rodziców, który przyszli wesprzeć swoje pociechy w pierwszym dniu szkoły , grona pedagogicznego, obsługi i administracji.
Oficjalnie uroczystość rozpoczęła się od honorowego meldunku, który został przekazany Panu Staroście przez B. Chaliła – dowódcę korpusu kadetów. Następnie głos zabrała
Pani Dyrektor Maria Bychawska powitała wszystkich gości, życząc by nowy rok szkolny był pasmem sukcesów edukacyjnych i prywatnych
W kilku słowach podziękowała Panu Staroście za ogrom wsparcia przy realizacji każdego związanego ze szkołą , jej rozwojem k wsparciem uczniów zadania. Także Pan Starosta przywitał serdecznie wszystkich zgromadzonych życząc owocnej nauki w Zespole Szkół Technicznych i podkreślając jak wiele walorów wiąże się z wyborem kierunku kształcenia właśnie w tej szkole. Powitano także nowych uczniów aż 9 klas pierwszych, którzy po symbolicznym ślubowaniu stali się pełnoprawnymi uczniami ZST
Miłym akcentem na koniec był występ utalentowanej mażoretki – jednocześnie uczennicy klasy 3- Zofii Gruszki. Później nadszedł czas na spotkanie z wychowawcami i otrzymanie planu, zgodnie z którym w dniu jutrzejszym przygoda szkoła rozpocznie się już na ( dobre) 10 miesięcy!

2022-09-02T12:05:53+02:00

Informacje kontaktowe

ul. Stanisława Staszica 3,
63-100 Śrem

Phone: 61 28 37 635

Ostatnie wpisy

Powered by FRESHgroup
Agnieszka Siatecka
This website uses cookies and third party services. Ok