//Szach-mat chciało by się powiedzieć!

Szach-mat chciało by się powiedzieć!

Zespół Szkół Technicznych w piątkowe przedpołudnie stał się miejscem szachowej rywalizacji sporej grupy młodzieży. Odbył się bowiem I Turniej Szachowy o Puchar Starostwa Śremskiego zorganizowany z inicjatywy Pani Dyrektor Marii Bychawskiej, przy współpracy z Panem Piotrem Hoffmannem- wieloletnim pasjonatem szachów i czynnym graczem. Do rywalizacji stanęły osoby z powiatowych śremskich szkół podstawowych a także grupa reprezentująca gospodarzy (łącznie 30osób). Rywalizacja była strategiczna i zaciekła, a zwycięzca nie był znany do końca, co dodatkowo podgrzewało; i tak już gorącą atmosferę. Ostatecznie na miejscach podium uplasowali się:
I miejsce Wiktor Wakulik Szkoła Podstawowa w Dąbrowie
II Aleksander Strugała ZST Śrem
III miejsce Adrian Ceglarek ZST Śrem
Dla wszystkich uczestników przewidziane były dyplomy oraz nagrody, także każdy, bez względu na pozycję na której się uplasował mógł poczuć się wygranym i to najważniejsze. Gratulujemy nie tylko całej medalowej trójce, ale wszystkim zawodnikom, którzy zdecydowali się zmierzyć z szachownicą i spróbować swoich sił, w tej wcale niełatwej konkurencji szachowej. Szczególne podziękowania dla Pana Starosty Zenona Jahns za objęcie patronatem całej inicjatywy oraz przedstawicielom LKS PIAST- Pani Marzenie Kozłowskiej i Panu Piotrowi Hoffmannowi za sędziowanie i pilnowanie przebiegu turnieju. Słowa podziękowania także dla Rady Rodziców, dzięki którym wszyscy zgromadzeni goście mogli poczęstować się drożdżówkami i pączkami, oraz dla Samorządu Szkolnego prowadzonego przez Panią Karolinę Karolak, który jak zwykle stanął na wysokości zadania przygotowując przedsięwzięcie. W imieniu Pani Dyrektor Marii Bychawskiej oraz pozostałych organizatorów- ZAPRASZAMY na kolejne szachowe rozgrywki już za rok.
fot. Zosia Gruszka i Zuzanna Różańska

 

 

2022-06-10T15:21:12+02:00

Informacje kontaktowe

ul. Stanisława Staszica 3,
63-100 Śrem

Phone: 61 28 37 635

Ostatnie wpisy

Powered by FRESHgroup
Agnieszka Siatecka
This website uses cookies and third party services. Ok