//Święto 6 batalionu dowodzenia Sił Powietrznych w Śremie – Korpus Kadetów ZST
Święto 6 batalionu dowodzenia Sił Powietrznych w Śremie
 
W piątek 27 maja 6. batalion dowodzenia Sił Powietrznych świętował 78. rocznicę swojego sformowania. Już kolejny raz zaproszono na nie Dyrektor Marię Bychawską oraz uczniów Zespołu Szkół Technicznych im. H. Cegielskiego w Śremie. Obchody wojskowego święta tradycyjnie rozpoczęła msza święta w kościele garnizonowym pw. św. Jana z Dukli, by później zaproszeni goście przeszli na plac apelowy, gdzie odbyła się uroczysta zbiórka. Następnie dowódca batalionu ppłk Daniel Dąbek wraz ze zwierzchnikiem batalionu płk Piórem Wańkiem przyjął meldunek od dowódcy uroczystości, dokonał również uroczystego przeglądu pododdziałów. Także dla naszych uczniów był dzisiaj ważny dzień – wystawiono bowiem podczas uroczystości; przygotowaną przez Bartosza Chaliła, kolumnę uczniów z klas o profilu wojskowym należących do jedynego w powiecie Korpusu Kadetów. Warto dodać, że ZST jako jedyna szkoła współpracująca z Jednostką Wojskową wzięła udział w defiladzie. Pani Dyrektor w asyście uczniów- Marka Bychawskiego i Aleksandra Strugały złożyła życzenia i gratulacje, wierząc, że jeszcze niejedna rocznica istnienia będzie przez batalion świętowana.
2022-05-28T10:31:49+02:00

Informacje kontaktowe

ul. Stanisława Staszica 3,
63-100 Śrem

Phone: 61 28 37 635

Ostatnie wpisy

Powered by FRESHgroup
Agnieszka Siatecka
This website uses cookies and third party services. Ok