//STOP HEJT- STAŃ PO JASNEJ STRONIE MOCY WYKŁAD, WAŻNIEJSZY NIŻ INNE
Warto się zatrzymać i przeczytać !
STOP HEJT- STAŃ PO JASNEJ STRONIE MOCY
WYKŁAD, WAŻNIEJSZY NIŻ INNE
Hejt jest pojęciem bardzo szerokim i mimo że nie znajdziemy tego określenia w kodeksie karnym, to czyny takie jak zniesławienie, znieważenie, uporczywe nękanie, groźby karalne już mogą sprawcy takich zachowań przysporzyć wielu kłopotów z prawem. Napisać o jedno zdanie za dużo w Internecie nie jest trudno. Zasłonięci ekranem monitora hejterzy mogą czuć się bezkarnie? Absolutnie NIE. Właśnie temat szerokorozumianego hejtu stał się przyczyną dzisiejszego wykładu, który miał miejsce w Zespole Szkół Technicznych. Z inicjatywy Pani Dyrektor Marii Bychawskiej wraz z nauczycielami Panią Kinga Jagodzińska oraz Panią Anią Andrzejczak młodzież miała szansę odbyć ważną lekcję, która miała na celu uświadomienie jakie minusy wynikają ze stosowania hejterskich treści, co może czuć osoba hejtowana i jakie konsekwencje grożą tym, którym niejednokrotnie wydaje się, że są bezkarni. Wykłady poprowadzili zaproszeni goście, wśród których znaleźli się:
Inspektor Ochrony Danych Osobowych Pan Mariusz Stasiak,
Rektor Wyższej Szkoły Zarządzania i Komunikacji w Poznaniu Pan prof. Jerzy Olszewski, Przedstawiciele Wyższej Szkoły Zarządzania i Komunikacji w Poznaniu: Pani Agnieszka Piekarzewska i Pan Włodzimierz Kaczocha, Przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Śremie – Podinspektor Ewa Kasińska Psycholog 6 Batalionu Dowodzenia Sił Powietrznych w Śremie – Pani Anita Zalesińska.
Bardzo dziękujemy przybyłym gościom za propagowanie antyhejterskich zachowań wśród młodzieży Hipolita. Kilkugodzinne spotkanie owocowało dużym zainteresowaniem uczniów, którzy słuchali z zainteresowaniem, informacji na temat tak ważnego i niestety im bliskiego zjawiska. Na zakończenie spotkania rozstrzygnięto Szkolny Konkurs Graficznych na plakat poruszający tematykę związaną z hejtem.
2023-02-16T18:57:13+01:00
This website uses cookies and third party services. Ok