//Spotkanie z Policją – droga do służby

Spotkanie z Policją – droga do służby

W naszej szkole odbyło się wyjątkowe spotkanie z przedstawicielkami Policji – Magdaleną Walkowiak oraz Kamilą Sobieraj, które przeprowadziły interesujący wykład poświęcony rekrutacji do służby w Policji.

Podczas spotkania uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak wygląda proces naboru do Policji, jakie wymagania należy spełnić oraz z jakich etapów składa się postępowanie kwalifikacyjne. Prowadzące szczegółowo omówiły m.in. test wiedzy, test sprawności fizycznej, rozmowę kwalifikacyjną oraz badania psychologiczne i lekarskie.

Wykład był także okazją do rozmowy o codziennej pracy policjanta, wyzwaniach związanych ze służbą oraz możliwościach rozwoju zawodowego w różnych jednostkach Policji. Uczniowie z dużym zainteresowaniem zadawali pytania dotyczące zarówno samej rekrutacji, jak i specyfiki pracy w tej odpowiedzialnej formacji.

Spotkanie miało charakter nie tylko informacyjny, ale również motywujący – pokazało młodzieży, że służba w Policji może być ciekawą i satysfakcjonującą ścieżką zawodową dla osób, które chcą działać na rzecz bezpieczeństwa społeczeństwa.

Serdecznie dziękujemy Magdalenie Walkowiak i Kamili Sobieraj za poświęcony czas, przekazaną wiedzę oraz inspirujące spotkanie z młodzieżą.

2026-03-06T15:11:15+01:00

Informacje kontaktowe

ul. Stanisława Staszica 3,
63-100 Śrem

Phone: 61 28 37 635

Ostatnie wpisy

Powered by ZST Śrem
Agnieszka Siatecka
This website uses cookies and third party services. Ok