//„Schronisko – azyl dla bezdomnych zwierząt. Miejsce, gdzie nieważna jest metryka, ani wygląd. To miejsce, w którym każdy niechciany zwierzak znajdzie ciepły kąt i pełną miskę.”

„Schronisko – azyl dla bezdomnych zwierząt. Miejsce, gdzie nieważna jest metryka, ani wygląd. To miejsce, w którym każdy niechciany zwierzak znajdzie ciepły kąt i pełną miskę.”

Dnia 24 września 2018 roku uczniowie klasy trzeciej c z Zespołu Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie na kierunku fototechnik wzięli udział w warsztatach branżowych w Międzygminnym Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Gaju.

Zadaniem uczniów było stworzenie reportażu z tej wizyty. Delegację powitali Pan Jerzy Semeniuk oraz wolontariuszka Sylwia, która podczas prelekcji opowiedziała m.in. o funkcjonowaniu instytucji, o celach i zadaniach jakie stoją przed schroniskiem, a także o jego potrzebach, z których najważniejszą jest pomoc wolontariuszy w opiece nad zwierzętami.

Następnie przyszedł czas na część praktyczną- fotografowanie „mieszkańców schroniska”. Przyszli fototechnicy prężnie działali pod okiem pani Beaty Tyrakowskiej – Wąsik oraz Pani Dyrektor Marii Bychawskiej i Pana Piotra Krzyka- nauczyciela przedmiotów zawodowych, który udzielał fachowych rad i czuwał nad najwyższą jakością zdjęć. Część uczniów korzystając z okazji postanowiła wybrać się ze zwierzakami na spacer i uwiecznić je w sytuacjach największego szczęścia.

Choć celem wizyty było polepszenie warsztatu fototechników z pewnością wizyta w schronisku dała młodzieży coś jeszcze- zaszczepiła pozytywne wartości, uwrażliwiła na nieszczęście i wpoiła chęć niesienia pomocy potrzebującym.

Gratulujemy postawy!

fot. Bartosz Chalił

2018-11-19T12:26:28+01:00
This website uses cookies and third party services. Ok