//Ratowanie nigdy nie wyjdzie z mody!

Ratowanie nigdy nie wyjdzie z mody!

29.11.2021 uczniowie Zespołu Szkół Technicznych wzięli udział w niecodziennej, ale jakże ważnej, życiowej lekcji. Tematem „zapisanym na tablicy” była pierwsza pomoc. Organizatorami pokazu był Odział miejsko-powiatowy WOPR woj. wielkopolskiego reprezentowany przez Instruktora WOPR- pana Romana Bartkowiaka oraz Starszego Ratownika WOPR- Pana Michała Górkiewicza. Zgromadzona na sali gimnastycznej młodzież z klas mundurowych miała okazję obejrzeć pokaz podstawowych czynności ratowniczych według Algorytmu BLS oraz oceny stanu chorego zgodnie z zasadami ABC. Omówiono także części składowe resuscytacji. Takich lekcji nigdy za wiele, a ćwiczenie czyni mistrza, dlatego warto brać udział w każdym szkoleniu, które przyczynia się do tego, że kiedyś możemy stać się cichymi bohaterami, którzy uratowali komuś życie.

2021-11-30T11:58:26+01:00

Informacje kontaktowe

ul. Stanisława Staszica 3,
63-100 Śrem

Phone: 61 28 37 635

Ostatnie wpisy

Powered by FRESHgroup
Agnieszka Siatecka
This website uses cookies and third party services. Ok