//Próbny alarm pożarowy

Dnia 14.09.2018 r. o godz. 12:00 wspólnie z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej  w trosce o bezpieczeństwo uczniów w naszej szkole został przeprowadzony próbny alarm pożarowy połączony z ewakuacją uczniów, nauczycieli oraz pracowników z budynku szkoły. Celem tych ćwiczeń było uświadomienie przede wszystkim uczniom  jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia.Młodzież miała możliwość zaobserwować  akcję strażaków – zobaczyli jak wygląda gaszenie symulowanego pożaru oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym. Uczestnicy akcji doświadczyli najistotniejszych wzorców, gdzie priorytetem był brak paniki, szybkość i zwinność w opuszczeniu terenu zagrożenia oraz wspólnie pomaganie sobie. Dziękujemy strażakom z KPPSP w Śremie za pomoc.

2018-11-20T10:32:29+01:00
This website uses cookies and third party services. Ok