//PRIMUS INTER PARES Pożegnanie Maturzystów ZST…wszystkiego co najlepsze w dorosłym życiu

Pożegnanie Maturzystów ZST…wszystkiego co najlepsze w dorosłym życiu

24 kwietnia 2020 swoją przygodę z Zespołem Szkół Technicznych zakończyło ponad 100 uczniów, którzy przez 3 lub 4 lata kształcili się w wybranych, wymarzonych przez siebie zawodach. W niecodziennych warunkach świadectwo odbiorą absolwenci klasy policyjnej, graficznej, geodeci, elektronicy, organizacja reklamy, a także pierwszy raz w historii szkoły fototechnicy i dziewczyny z klasy liceum: wizaż i stylizacja. Już niebawem zasiądą oni w swoich ławkach ostatni raz, po to by przelać zdobytą wiedzę na arkusze maturalne, a następnie ruszą w świat zasilając rynek pracy zarówno w kraju jak również za granicą, co umożliwiają im certyfikaty, odbyte praktyki i staże, a także nauka pod okiem fachowców, nie tylko tych z grona pedagogicznego, ale również z zaprzyjaźnionych, od lat współpracujących ze szkołą firm. W imieniu Dyrekcji i Grona Pedagogicznego ZST życzymy młodzieży szeroko otwartych drzwi do dorosłego świata, studenckiego życia i kariery zawodowej! Wspaniałe gratulacje należą się również Małgorzacie Frąckowiak, bowiem jest to nasza najlepsza tegoroczna uczennica, która za bardzo dobre osiągnięcia w nauce otrzymała medal PRIMUS INTER PARES. W taki oto sposób Małgosia wspomina trzy lata nauki w naszej szkole:
Małgorzata Frąckowiak

Moja klasa… to same dziewczyny zawsze odpowiedzialne i obowiązkowe, pełne energii i żywiołowości – jak to kobiety… . Każda za nas miała swoje cele i plany. Zawsze mogłyśmy na siebie liczyć, czasami bywało głośno od naszych kobiecych rozmów. Mimo wzlotów i upadków potrafiłyśmy odnaleźć wspólny język.

Najmilej wspominam… lekcje wizażu. Podczas szkolnych zajęć pod okiem kosmetyczki pani Klaudyny Staszewskiej uczyłyśmy się jak wykonywać różne kosmetyczne zabiegi. Ciekawe również pod względem zawodowym były nasze wyjścia do salonów kosmetycznych, podczas których czasami doświadczałyśmy jaką moc mają zabiegi upiększające

Najbardziej chciałbym zapamiętać… to czego się nauczyłam, to co przeżyłam ucząc się w tej szkole, wspólne chwile z koleżankami i kolegami, wyjazdy na targi kosmetyczne, połowinki, studniówka…

Moje zainteresowania i pasje… związane są z kosmetyką. Dzięki nabytym umiejętnościom w klasie wizażu i stylizacji zdobyłam nowe kwalifikacje, a przede wszystkim podszkoliłam swój warsztat w zakresie stylizacji paznokci.

W przyszłości zamierzam… skończyć studia. Bardzo chciałabym prowadzić swój salon kosmetyczny, a w wolnych chwilach ciągle się kształcić i zdobywać nowe kwalifikacje.

Moja rada dla wszystkich wybierających naszą szkołę… jeżeli masz pasję
i dążysz do osiągnięcia swoich planów ta szkoła jest dla Ciebie.

Moje słowa na koniec nauki… warto uczyć się dla samego siebie, ponieważ tylko wtedy robimy to z dużym zaangażowaniem i osiągamy dobre wyniki w nauce. Dziękuję wszystkim nauczycielom za wspieranie mnie w nauce, rodzicom za wszelkie starania, które włożyli w trud mojego wychowania, a koleżankom Adzie i Mirelli za to, że zawsze były ze mną.

2020-04-24T20:38:15+02:00

Informacje kontaktowe

ul. Stanisława Staszica 3,
63-100 Śrem

Phone: 61 28 37 635

Ostatnie wpisy

Powered by FRESHgroup
Agnieszka Siatecka
This website uses cookies and third party services. Ok