//PODSUMOWANIE PROJEKTU Erasmus + Profesje przyszłości w projekcji gier komputerowych

W minionym tygodniu do kraju powróciła kolejna 18 osobowa grupa młodzieży Zespołu Szkół Technicznych, biorąca udział w realizacji projektu: Profesje przyszłości w projekcji gier komputerowych, przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+ sektor KA1- Mobilność edukacyjna.

Uczniowie zakończyli dwutygodniowy pobyt w Sevilli odebraniem certyfikatów europejskich – Europass Mobilność, które są dokumentem potwierdzającym zdobyte na stażu umiejętności kwalifikacji zawodowych. Każdy z uczestników przyjechał z bagażem graficznych doświadczeń, które udoskonaliły jego warsztat pracy, oraz które będą szlifowane w pracowniach graficznych ZST, wyposażonych w sprzęt najlepszej generacji, nadążający za potrzebami prężnie rozwijającego się rynku graficznego.

Młodzież poznała tajniki ustawień systemu animacji Mecanim w celu stworzenia animowanych obiektów w Unity, zajęła się modelowaniem w Autodesk Maya, w tym modułowej metodologii tworzeniem środowisk oraz doskonaleniem umiejętności animacji 3D w Photoshopie, Unity a wszystko to pod okiem doświadczonych pracowników hiszpańskiej firmy „The Game Kitchen”.  Zdobyli również certyfikat kompetencji zawodowych oraz kursu hiszpańskiego. Podnieśli kompetencje kluczowe ważne w życiu zawodowym. Dwa tygodnie stażu międzynarodowego, to także był czas rozwoju kulturowego zwiedzając Seville i Grenadę. Każdy z uczestników przyznał, że był to najlepszy okres zdobywania wiedzy w kraju UE, który chcieliby powtórzyć. Autorem projektu jest Dyrektor szkoły Maria Bychawska, koordynatorem i organizatorem Magdalena Musielak i Cecylia Szarzyńska i opiekunem Arleta Menzel.

 

2019-02-26T08:58:35+01:00
This website uses cookies and third party services. Ok