//Piątkowo- survivalowo- wojskowo

Piątkowo- survivalowo- wojskowo

Dzięki owocnej współpracy Zespołu Szkół Technicznych z 6 Batalionem Dowodzenia Sił Powietrznych uczniowie klas technikum, kształcący się w zawodzie elektryk wzięli dzisiaj udział w szkoleniu na poligonie. Celem przygotowanych zajęć było pokazanie uczniom klasy 1a niezbędnych umiejętności w pracy żołnierza. Zajęcia w terenie miały charakter survivalowy, pokazujący w jaki sposób poradzić sobie na wypadek wydarzeń o specyficznym scenariuszu. Młodzież między innymi musiała poradzić sobie z organizacją pożywienia- okazało się, że, kulinarną sztukę, chociaż niełatwą przyszli żołnierze mają opanowaną i wszyscy zgromadzeni mogli skosztować pysznego rosołu, który został przygotowany; jak na żołnierzy przystało, w warunkach polowych. Kilkugodzinne spotkanie miało także na celu integrację zespołu klasowego, która jest ważna nie tylko w środowisku szkolnym, ale również w pracy, szczególnie jeśli marzeniem młodzieży jest zasilić szeregi wojska polskiego, gdzie wspólne działanie stanowi drogę do sukcesu. Dzięki uprzejmości Jednostki Wojskowej i zaangażowaniu Pani Dyrektor Marii Bychawskiej uczniom zorganizowano czas, który na długo zapadnie im w pamięć, a z pewnością nie były to ostatnie tego typu zajęcia.

2022-05-22T07:56:16+02:00

Informacje kontaktowe

ul. Stanisława Staszica 3,
63-100 Śrem

Phone: 61 28 37 635

Ostatnie wpisy

Powered by FRESHgroup
Agnieszka Siatecka
This website uses cookies and third party services. Ok