Pani Dyrektor Maria Bychawska wraz z delegacją uczniów Zespołu Szkół Technicznych wzięła udział w uroczystościach w Zbrudzewie

//Pani Dyrektor Maria Bychawska wraz z delegacją uczniów Zespołu Szkół Technicznych wzięła udział w uroczystościach w Zbrudzewie

22 kwietnia 2022 r. Pani Dyrektor Maria Bychawska wraz z delegacją uczniów Zespołu Szkół Technicznych wzięła udział w uroczystościach w Zbrudzewie, właśnie tam bowiem w dniu dzisiejszym została odsłonięta i poświęcona tablica upamiętniająca ppłk. dypl. Jerzego Skrzydlewskiego i kpt. rez. Tadeusza Skrzydlewskiego-Wattę – oficerów Wojska Polskiego zamordowanych przez Rosjan w 1940 r. w Charkowie. Tablica została umieszczona na budynku Szkoły Podstawowej w Zbrudzewie. Tego typu inicjatywy są dowodem na to, że ludzie pamiętają o bohaterach przeszłości i nie wymazują wydarzeń historycznych istotnych dla Polski i świata. Dla młodzieży jest to jednocześnie cenna wskazówka, że niezależnie od wieku i pokolenia warto na chwilę zastanowić się nad naszą tożsamością narodową i dbać o to by sukcesywnie przekazywana była z pokolenia na pokolenie!

 

2022-04-22T14:29:57+00:00
This website uses cookies and third party services. Ok