//Ostatni raz z moją klasą….czyli zakończenie roku absolwentów ZST

Ostatni raz z moją klasą….czyli zakończenie roku absolwentów ZST

Rok szkolny 2018/2019 dla klas maturalnych Zespołu Szkół Technicznych dnia 26 kwietnia oficjalnie się zakończył. Uroczystość odbyła się w Auli Jana Pawła II. Wśród zgromadzonych gości znalazł się między innymi Starosta Śremski Zenon Jahns, komendant straży Tomasz Kierzek, komendant policji Sławomir Jądrzak oraz przedstawiciele jednostki wojskowej w Śremie, firm współpracujących ze szkołą także partnerskich szkół wyższych. Zakończenie rozpoczęło się od powitania wszystkich zgromadzonych przez p. dyrektor Marię Bychawską, która w swoim przemówieniu pogratulowała absolwentom tego, że znaleźli się właśnie w tym miejscu. Następnie do wszystkich zgromadzonych gości przemówił Starosta Zenon Jahns, życząc uczniom powodzenia na egzaminach maturalnych jak również w dorosłym, zawodowym życiu. Przemówienie wygłosił także przewodniczący Rady Rodziców- Pan Krzysztof Bortnowski, który złożył słowa podziękowania skierowane w stronę Starosty i dyrekcji, dziękując za cały wkład włożony w rozwój młodzieży, za wyposażenie szkoły w bogatą bazę edukacyjną, dzięki czemu młodzież zdobywa wiedzę korzystając ze sprzętu o najwyższych, europejskich standardach. Uczniowie klasy III D – o profilu strażacko-ratowniczym i policyjnym odebrali z rąk komendantów akty mianowania na wyższe stopnie awansu. Ważną częścią uroczystości było przyznanie jednemu z uczniów tytułu Primuss Inter Paress czyli najlepszy wśród najlepszych- w tym roku szkolnym tytuł i statuetka trafiły w ręce Rafała Głochowiaka z klasy IV A. Nagrodą za jego wzorową postawę był również ergonomiczny fotel, który ufundowała współpracująca ze szkołą od lat firma BEJOT. Następnie 86 absolwentów z rąk pana Starosty i wychowawców odebrali długo wyczekiwane świadectwa potwierdzające ukończenie nauki w 3letnim liceum lub 4letnim technikum. Po części oficjalnej nastąpiła artystyczna, zgromadzeni goście gromkimi brawami uhonorowali występ musztry paradnej w wykonaniu uczniów klas wojskowych oraz recital w wykonaniu młodszych kolegów.

ZST Śrem pożegnanie klas maturalnych – klasy mundurowej o profilu strażacko – ratowniczym

ZST Śrem pożegnanie klas maturalnych

2019-04-30T11:14:42+02:00
This website uses cookies and third party services. Ok