//OGÓLNOPOLSKI KONKURS DLA UCZNIÓW KLAS MUNDUROWYCH

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie  rywalizowali w trzech konkurencjach podczas IX edycji Ogólnopolskiego Turnieju Klas o Profilu Mundurowym Online.

W tegorocznej edycji  Ogólnopolskiego Turnieju Klas o profilu Mundurowym – online udział wzięło ponad 100 drużyn z 55 szkół ponadpodstawowych reprezentujących 16 województw.  Do udziału w tegorocznej edycji wydarzenia, które odbyło się w dniach 29-31 marca 2021 roku (I etap) i 07-09 kwietnia 2021 roku (II etap)  zgłosiła się rekordowa ilość uczestników z terenu całego kraju.

Zespół Szkół Technicznych reprezentowały dwie drużyny w składzie: Dorota Wachowiak, Oliwia  Dutkiewicz oraz Szymon Górczak i Arian Frąckowiak; pod opieką nauczyciela Marzeny Rusiak. Uczniowie  uczęszczają do klasy 2d o kierunku policyjnym i strażacko – ratowniczym.

Celem przedsięwzięcia było promowanie wychowania patriotycznego wśród młodych ludzi oraz integracja środowisk związanych z edukacją i działaniami na rzecz bezpieczeństwa tj. klas o profilu mundurowym, przedstawicieli służb mundurowych, ośrodków akademickich, instytucji, przedsiębiorców oraz pasjonatów. Turniej służył wyłonieniu najlepszych uczestników reprezentujących szkołę średnią, przygotowującą potencjalnych kandydatów do pracy w służbach mundurowych.

Uczniowie rywalizowali  w trzech konkurencjach:

na I etapie był to  bieg  terenowy  na odcinku 10 km połączony z wykonywaniem ćwiczeń (uczniowie dokumentowali przebieg biegu),

na II etapie rywalizowano w  Counter-Strike: Global Of fensive w trybie Wingman

2on2  oraz rozwiązując test wiedzy z zakresu bezpieczeństwa.

Drużyna dziewcząt  zdobyła wyróżnienie w konkursie  w postaci nagrody specjalnej – NEVER GIVE UP, wykazując się dużą wolą walki i chęcią poszerzenia umiejętności cyfrowych.

Drużyna męska również z dużym poświęceniem i zaangażowaniem rywalizowała docierając do ćwierć finału rozgrywek.

Uroczyste zakończenie Turnieju miało miejsce online w Akademii WSB. Nagrody i wyróżnienia wręczał dr hab. Marek Walancik, prof. AWSB – Dyrektor Centrum Badań i Edukacji Służb Mundurowych.

Uroczystą Galę poprzedził wykład pt. „Mission impossible”, który wygłosił gen. dyw. dr Roman Polko.

 

Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Gala wręczenia nagród

2021-05-07T12:07:11+02:00

Informacje kontaktowe

ul. Stanisława Staszica 3,
63-100 Śrem

Phone: 61 28 37 635

Ostatnie wpisy

Powered by FRESHgroup
Agnieszka Siatecka
This website uses cookies and third party services. Ok