//„Niezwykle chwile, tworzą piękne wspomnienia”
„Niezwykle chwile, tworzą piękne wspomnienia”
Ludzie składają się ze wspomnień. Jesteśmy stworzeni przez szereg powrotów, do chwil, które już za nami, jeśli wywołują uśmiech, zabierają nas w świat z dawnych lat i powodują, że mamy setki tematów do rozmów, to wówczas są wspomnieniami wartościowymi i oby tych było w naszym życiu jak najwięcej. Warto pamiętać o tych,którzy są budowniczymi historii szkoły, którzy tworzyli miejsce kiedyś, tworzą je obecnie i tworzyć będą za kolejne naście lat…bez nich nie byłoby jubileuszy, zapisanych kart w dziennikach i mnóstwa wspomnień, to właśnie oni służą nam radami, których warto słuchać i które warto zapamiętać. W myśl tej zasady w dniu dzisiejszym w Zespole Szkół Technicznych gościliśmy emerytowanych przyjaciół Hipolita – byłych przedstawicieli grona pedagogicznego, administracji i obsługi. Wizyta rozpoczęła się od ciepłego powitania przez Panią Dyrektor Marię Bychawską, która opowiedziała o ofercie edukacyjnej szkoły i przedstawiła plany na przyszłość, następnie były setki wspomnień, anegdot, powrót do chwil spędzonych w murach Hipolita.Wraz z gośćmi spotkała się także Prodziekan zaprzyjaźnionej ze szkołą Akademii Kaliskiej- Pani Małgorzata Dłużewska oraz Komendant Śremskiej Policji -Pan Sławomir Jądrzak. W trakcie przedpołudniowego spotkania goście mieli możliwość uczestniczyć w lekcji ratownictwa medycznego, przygotowanej przez młodzież klas mundurowych a także, w ramach działań profilaktycznych, zbadać cukier i zmierzyć ciśnienie, czym zajęły się studentki I roku pielęgniarstwa. Zgromadzeni goście mieli także okazję przespacerować się szkolnymi korytarzami i salami, by zobaczyć zmiany jakie zaszły w nich na przestrzeni lat, porozmawiać o nich z obecnymi pracownikami szkoły. Nauczyciele, wspólnie z gośćmi odbyli niejako podróż w czasie, wspominając miejsca, w których mieściły się dawne pracowanie fizyczne, chemiczne czy zawodowe. Spotkanie zamknął pokaz musztry i krótki wykład o historii Korpusu Kadetów ZST przedstawiony przez B. Chaliła. Wszyscy z uśmiechem na twarzy powiedzieli sobie – do zobaczenia!
2023-02-13T14:05:15+01:00

Informacje kontaktowe

ul. Stanisława Staszica 3,
63-100 Śrem

Phone: 61 28 37 635

Ostatnie wpisy

Powered by FRESHgroup
Agnieszka Siatecka
This website uses cookies and third party services. Ok