//Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy…

30 kwietnia 2021 to wielki dzień dla pięciu klas z Zespołu Szkół Technicznych, które właśnie dzisiaj zakończyły edukację. W związku z ograniczeniem stacjonarnej pracy szkół nie mogła odbyć się tradycyjna uroczystość zakończenia zajęć, podczas których absolwenci otrzymywali świadectwa, nie zmienia to jednak faktu, że dzień ten obfitował w ukryte pod maseczkami uśmiechy, łzy wzruszenia, słowa podziękowań i gesty, świadczące o tym, że coś się kończy, by tym samym zacząć mogło się coś innego…Tradycji musiało stać się zadość, od lat w ręce najlepszego absolwenta, który pochwalić się może wysoką średnią, osiągnięciami w konkursach i godnym reprezentowaniem szkoły, trafi tytuł PRIMUS INTER PARES- tym razem z rąk Pani Dyrektor Marii Bychawskiej odebrała go uczennica klasy 4b ( Technik grafiki i poligrafii cyfrowej)- Patrycja Olejnik. To właśnie dzisiaj mury szkoły opuścił także zaangażowany w stworzenie i realizację zadań Korpusu Kadetów – Bartosz Chalił. Za zaangażowanie, postawę godną naśladowania, prowadzenie musztry i organizację pokazów klas technik elektronik, Bartek otrzymał nagrodę rzeczową w postaci ergonomicznego fotela ufundowanego przez firmę Bejot. Niech służy mu podczas nauki do zbliżającego się egzaminu a także sesji na studiach! Dzisiejszy czas był także tym, w którym absolwenci skierowali słowa podziękowania dla Pana Starosty Śremskiego Zenona Jahns, Dyrektor Marii Bychawskiej , Komendanta Policji w Śremie Sławomira Jądrzaka, a także dla tych, którzy przez lata przygotowywali ich do matury, egzaminów zawodowych i stanowili oparcie w szkolnej codzienności czyli dla Grona Pedagogicznego i wychowawców. Szczęśliwej drogi już czas- śpiewał słynny polski artysta, my podpisujemy się pod tymi słowami, mocno trzymając za Was kciuki!

 

2021-05-02T08:46:34+02:00

Informacje kontaktowe

ul. Stanisława Staszica 3,
63-100 Śrem

Phone: 61 28 37 635

Ostatnie wpisy

Powered by FRESHgroup
Agnieszka Siatecka
This website uses cookies and third party services. Ok