//MŁODZIEŻ ZESPOŁU SZKÓŁ TECHNICZNYCH W ŚREMIE W IV ZLOCIE KLAS MUNDUROWYCH – REPREZENTACJA WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO

W dniach 30.09-6.10 uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół Technicznych biorą udział w IV Centralnym Zlocie Klas Mundurowych w Żaganiu. Hipolici mają zaszczyt reprezentować Wielkopolskę na szczeblu krajowym. Organizatorami przedsięwzięcia są: Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych, Dowódca 11. Dywizji Kawalerii Pancernej i Dowódca 23 pułku artylerii, zaś patronat honorowy nad zawodami objął Minister Obrony Narodowej.
Podczas tygodniowych zawodów wyłoniony zostania najlepiej wyszkolona szkoła prowadząca klasy mundurowe w Polsce. Ponadto uczniowie zostaną zapoznani z historią i tradycjami wojsk pancernych, historią okresu II wojny światowej oraz wezmą udział w obchodach uczczenia 100rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Miejscem docelowym zawodów jest Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych- Żagań, a opiekunami grupy z ramienia ZST p. Małgorzata Ławniczak i p. Tomasz Matyjewicz.

2018-11-19T11:49:54+01:00
This website uses cookies and third party services. Ok