//Młodzież klas mundurowych ZST na warsztatach w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu

Młodzież klas mundurowych ZST na warsztatach w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu

              10 kwietnia uczniowie z I i II klasy policyjnej  Zespołu Szkół Technicznych im. H. Cegielskiego w Śremie mieli okazję uczestniczyć w interesujących warsztatach w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Na początku w Sali Tradycji  uczniowie odbyli długi spacer po prawie stuletniej historii policji. Poznali dzieje formacji od chwili jej utworzenia do roku 1939. Mogli zobaczyć fotografie pierwszych komendantów okręgowych PP woj. poznańskiego i przeczytać ich bogate życiorysy. W gablotach zobaczyli  mundury, elementy marynarek czy czapek najwyższych dostojników formacji, sztandary,  m. in. pierwszy sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu .

W pomieszczeniu poświęconym współczesnej Policji, młodzież zapoznała się z tabliczkami z nazwiskami tych, którzy od roku 1990 w naszym województwie zginęli na służbie. Obejrzeli pierwsze komputery i drukarki, z których korzystali policjanci, postać policyjnego antyterrorysty ze strzelbą gładkolufowową. Zapoznali się również z „uzbrojeniem” odebranym chuliganom stadionowym . Na  fotografiach poznali wszelkie płaszczyzny pracy policjantów, a niektóre z elementów umundurowania mogli przymierzyć.

Największe zainteresowanie wśród młodzieży wzbudziły motocykle . Od milicyjnego junaka po policyjną hondę. Na maszynach tych jeździli milicjanci i policjanci. Młodzież zapoznała się również z charakterem pracy w Oddziale Prewencji Policji. Służba ta uważana jest za jedną z najbardziej ryzykownych. Uczniowie mieli również pokaz broni oraz zapoznali się z wyposażeniem policjanta( gaz pieprzowy, kajdanki, magazynki, radia działające w systemie analogowym, kamizelki kuloodporne)

Wielkie emocje wśród młodzieży wzbudził pokaz możliwości psów pełniących służbę w różnych specjalnościach: patrolowej, patrolowo- tropiącej, do wykrywania zapachów materiałów wybuchowych, narkotyków oraz ratownictwie wodnym. Funkcjonariusze Grupy Realizacyjnej i Plutonu Przewodników psów służbowych z Oddziału Prewencji Policji, pokazali jak szybko i sprawnie zatrzymuje się groźnych przestępców. Natomiast przewodnicy zademonstrowali do czego są zdolni ich czworonożni przyjaciele i dlaczego lepiej od razu podporządkować się ich poleceniom.

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w pełnym rynsztunku bojowym pokazali jak wygląda policyjna musztra. Na zakończenie pokazu wyjechał policyjny Tajfun z armatką i kurtynami wodnymi, wywołując ogromny entuzjazm wśród młodzieży.

 

 

 

 

 

2019-04-19T12:47:04+02:00

Informacje kontaktowe

ul. Stanisława Staszica 3,
63-100 Śrem

Phone: 61 28 37 635

Ostatnie wpisy

Powered by FRESHgroup
Agnieszka Siatecka
This website uses cookies and third party services. Ok