//Malaga akredytacja numer 2023-1-PL01-KA121-VET-000123094
W Zespole Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie trwa właśnie gorący ( nie tylko ze względu na pogodę za oknem) okres przygotowań do wylotu młodzieży na zagraniczne praktyki w hiszpańskiej Maladze. 22 uczniów i 2 opiekunów, już za niespełna 3tygodnie odbędzie swój lot w kierunku spełnienia zawodowych i nierzadko również osobistych marzeń. Wszystko to jest możliwe dzięki mobilności z projektu numer 2023-1-PL01-KA121-VET-000123094. Na staże zagraniczne wyjadą w tym roku młodzi przedstawiciele naszej szkoły z zawodów technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik elektryk oraz technik organizacji reklamy. Każdy z nich będzie realizował zadania zgodne z kierunkiem kształcenia, a wszystko to odbywać się będzie pod okiem specjalistów z hiszpańskich firm.
Już po skończonych praktykach otrzymają liczne certyfikaty w tym Europass Mobilność, które znacznie zwiększą ich szanse na rynku pracy i pozwolą uzupełnić swoje portfolia o unikatowy dokument, którego posiadanie gwarantuje dodatkowe atuty w tworzonych do zakładów pracy CV.
Oprócz pracy uczniowie na bieżąco realizować będą program kulturalny, w ramach którego poznają zabytki, muzea oraz hiszpańską kulturę. Będą również mieć okazję poszerzać swoje umiejętności językowe i autoprezentacji, niezbędne do tego by zyskać wysoką pozycję na rynku pracy, zarówno polskim, jak również europejskim. Kolejny wylot młodzieży to jednocześnie kolejny sukces zespołu projektowego, na którego czele od lat stoi Pani Cecylia Szarzyńska- koordynator. W zespole znajdują się również: Dyrektor Maria Bychawska i nauczyciele: Magdalena Musielak, Anna Wyzuj, Agnieszka Siatecka, Joanna Kosmalska-Ratajczak, Katarzyna Porolniczak i Karolina Karolak. Pewni jesteśmy jednego- już dzisiaj można pozazdrościć Hipolitom, którzy połączą przyjemne z pożytecznym, a wszystko to w otoczeniu hiszpańskiego klimatu, nasyconego zapachem wypiekanego churros i przygotowywanej paelli, w otoczeniu muzyki flamenco i 16tu słonecznych plaż Morza Śródziemnego. To właśnie tam urodził się słynny Pablo Picasso a miasto od kilku lat przeżywa swój renesans w którego centrum znajdą się Nasi uczniowie. Już dzisiaj czekamy z niecierpliwością na fotorelację!
2024-06-27T20:56:15+02:00
This website uses cookies and third party services. Ok