//„Kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat” Powiatowy Dzień Zdrowia Publicznego Pod Patronatem Starosty

Zdrowy styl życia i co najważniejsze- udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej to główne hasła przyświecające dzisiaj wszystkim zgromadzonym na Śremskim Sporcie podczas Powiatowego Dnia Zdrowia Publicznego pod Patronatem Starosty Śremskiego Pana Zenona Jahns, który zorganizowany został przez Zespół Szkół Technicznych. Uroczystość prowadzona była przez słynnego śremskiego Pyrka Asystenta Wydziału Prewencji Zespołu do Spraw Profilaktyki Społecznej w Komendzie Powiatowej Policji w Śremie- P. Krzysztofa Tomaszewskiego oraz ucznia klasy mundurowej Adriana Feliczaka. Wszystkich gości powitała Pani Dyrektor Maria Bychawska, która nakreśliła idee dzisiejszego dnia i podkreśliła jak ważne jest niesienie pierwszej pomocy, które może uratować komuś życie. Wśród zaproszonych znaleźli się : Z ramienia Starosty Śremskiego P. Przemysław Polowczyk, Prodziekan Akademii Kaliskiej P. Małgorzata Dłużewska , wraz ze studentkami pielęgniarstwa, które w trakcie trwania imprezy mierzyły ciśnienie tętnicze krwi i poziom glukozy w organizmie, a także udzielały cennych rad zdrowotnych, Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Śremie młodszy brygadier P. Tomasz Kierzek, Komendant Powiatowej Policji w Śremie- P. inspektor Sławomir Jądrzak, w imieniu Prezesa Szpitala Powiatowego im. T. Malińskiego w Śremie- P. Marzena Banach ( naczelna pielęgniarek), Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Śremie podinspektor P. Ewa Kasińska, Prezes Klubu Relax P. Wojciesch Majchrzak wraz z P. Elżbietą Kowalak, P. Krystyna Szymańska z Towarzystwa Pomocy Potrzebującym Nadzieja, Dyrektor Firmy Gawroński P. Grzegorz Drognoś, Przewodniczący Rady Rodziców ZST P. Paweł Majsnerowski, Członek Rady Rodziców ZST P. Agnieszka Komorska P. Tadeusz Lempaszak- śremski fizjoterapeuta . Po części oficjalnej rozpoczęła się rywalizacja pomiędzy przedstawicielami szkół podstawowych z powiatu śremskiego oraz drużynami złożonymi z uczniów klas mundurowych ZST. Gościliśmy dzisiaj Szkołę Podstawową nr 2 w Śremie, Szkołę Podstawową nr 4 w Śremie oraz Szkoły Podstawowe z: Chwałkowa Kościelnego, Książa Wielkopolskiego, Pyszącej, Zbrudzewa, Bodzyniewa, Krzyżanowa i Dolska. Najpierw młodzież napisała test sprawdzający teoretyczną wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej a następnie drużyny rywalizowały podczas scenek rodzajowych, te odbywały się pod bacznym okiem ratowników medycznych ( P. Marcin Krześlak, P. Jakub Kaźmierczak i P. Marcin Zagórski) , strażaków ( P. Piotr Michalski, P. Marcin Krajewski, P. Łukasz Zięba i P. Waldemar Bartkowiak) policjantów ( P. Marek Wosiński i P. Dawid Wojtkowski), którzy od lat pełnią służbę niosąc pomoc wszystkim potrzebującym a dzisiaj zechcieli się to wiedzą podzielić z najmłodszymi. Po zaciętej walce wyłoniono zwycięzców: I miejsce powędrowało do Szkoły Podstawowej nr 4, za nimi uplasowała się Szkoła Podstawowa w Dolsku, podium zamknęła Szkoła Podstawowa nr 2. Główną wygraną był ergonomiczny fotel obrotowy, zafundowany przez Firmę Bejot. Jednak dla nas kązdy był wygrany i nikt nie wyszedł z sali z pustymi rękoma, zadbali o to nasi niezawodni sponsorzy: Starostwo Powiatowe w Śremie, Mrówka Śrem, Klub Relax, Szpital Powiatowy w Śremie, Komenda Powiatowa Policji w Śremie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Śremie, wspomniana firma Bejot oraz Rada Rodziców przy Zespole Szkół Technicznych. Z całego serca dziękujemy, za każdą włożoną cegiełkę! Podczas gdy klasy zacięcie walczyły w tle działo się bardzo dużo, każdy odwiedzający w tym dniu Śremski Sport miał okazję na konsulatcję fizjoterapeutyczną , analizę skład ciała, przeprowadzenie badania glukometrem i ciśnieniomierzem. W tym miejscu dziękujemy także młodzieży z klas mundurowych ZST, którzy przygotowali profesjonalny pokaz udzielania pomocy poszkodowanej w wypadku osobie, czuwali nad płynnym przebiegiem turnieju pierwszej pomocy a także zaprezentowali; pod okiem Pana Leszka Jankowiaka, pokaz samoobrony. Na koniec były świąteczne życzenia i wręczenie upominków przygotowanych przez Samorząd Uczniowski. Cóż- teraz pozostaje nam odliczać do kolejnej edycji Powiatowego Dnia Zdrowia Publicznego, co najważniejsze, wszyscy dzisiaj zgromadzeni już potwierdzili swoją obecność za rok! W tym miejscu dziękujemy wszystkim zgromadzonym gościom,którzy przyjęli nasze zaproszenie, ratownikom czuwającym nad przebiegiem turnieju i pilnującym by rywalizacja była fair play a także Śremskiemu Sportowi za udostępnienie obiektu, na którym odbyła się dzisiejsza uroczystość!

2022-12-09T15:31:37+01:00

Informacje kontaktowe

ul. Stanisława Staszica 3,
63-100 Śrem

Phone: 61 28 37 635

Ostatnie wpisy

Powered by FRESHgroup
Agnieszka Siatecka
This website uses cookies and third party services. Ok