//Korpus Kadetów łączy historię z teraźniejszością!
Korpus Kadetów łączy historię z teraźniejszością!
Jeszcze przed powstaniem Korpusu Kadetów przy Zespole Szkół Technicznych w Śremie, mieliśmy w głowach aby uczcić pamięć o rodakach z naszego regionu, którzy już ponad 100 lat temu postanowili zorganizować zryw niepodległościowy aby Wielkopolska wróciła do nowo odrodzonej Polski. Powstanie to było o tyle wyjątkowe, że udało nam się je wygrać, a w Śremie nawet bez oddania jednego strzału! Mając na względzie te wzniosłe czyny naszych przodków, postanowiliśmy umieścić flagę Powstania Wielkopolskiego na naszym sztandarze. Ten symbol mówi o naszej tożsamości, Korpusu działającego przede wszystkim na terenie Wielkopolski a także chcieliśmy oddać tym gestem hołd Powstańcom, dając im miejsce w słoneczku kadeckim, na naszym sztandarze, który w formacjach mundurowych jest najważniejszy, a jego zgubienie wiąże się nawet z rozformowaniem jednostki. Słysząc, że nareszcie Powstanie Wielkopolskie doczekało się swojego święta narodowego, bardzo się cieszymy, że i my dołożyliśmy cegiełkę do wzrastania tego wielkiego dzieła.
2022-01-14T11:52:43+01:00

Informacje kontaktowe

ul. Stanisława Staszica 3,
63-100 Śrem

Phone: 61 28 37 635

Ostatnie wpisy

Powered by FRESHgroup
Agnieszka Siatecka
This website uses cookies and third party services. Ok