//Kolejna grupa uczniów w Sevilli.

Wakacyjne PRAKTYKI ZAGRANICZNE młodzieży ZST

PROJEKT NR 2018-1-PL01-KA102-048050

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ FACHOWCEM GRAFIKI NA RYNKU MIĘDZYNARODOWYM”

W pierwszą sobotę wakacji kolejna grupa uczniów ZST udała się na dwutygodniowe praktyki do stolicy Andaluzji. Projekty są realizowane przez szkołę od lat, co niewątpliwie wyróżnia placówkę na tle innych szkół naszego powiatu. Głównym celem realizacji projektu przez młodzież, zarówno dla młodzieży z klasy geodezyjnej, graficznej czy fototechnicznej jest: zapewnienie łatwiejszego uznawania umiejętności i pomoc uczniom, którzy wybrali kształcenie techniczne jako podstawę swojego przyszłego życia zawodowego w zdobyciu wykształcenia praktycznego, znacząco ułatwiającego znalezienie zatrudnienia w kraju i za granica; zainteresowanie rozwojem kariery w dziedzinie gier komputerowych; wdrożenie programu poszerzającego ich zakres wiedzy i umiejętności technicznych i językowych z branży graficznej oraz geodezyjnej. Podczas praktyk młodzież poszerza swoje kompetencje językowe, uczestnicząc w cyklu spotkań podczas których młodzi ludzie uczą się języka hiszpańskiego. Jak mówią sami uczestnicy projektu, praktyki zagraniczne w Sevilli dają im wiele możliwości. Pracują na nowoczesnym sprzęcie oraz nabywają nowe umiejętności
w zakresie geodezji. Zadaniem podstawowym realizowanym przez geodetów jest utworzenie 5 stanowisk geodezyjnych, obliczanie współrzędnych punktów do stworzenia mapy. Podstawowym programem pracy jest znany na całym świecie AutoCAD.

Podstawowym narzędziem pracy grafików jest zaś Maya -to pakiet do tworzenia grafiki i animacji trójwymiarowej. Jest jednym z podstawowych programów tego typu używanych przy tworzeni efektów specjalnych w przemyśle filmowym. Może być również używany do tworzenia modeli do gier 3D. Mentor w trakcie stażu naucza grupę od podstaw wielu opcji wykorzystania programu.
Jednym z elementów realizacji projektów są wizyty monitorujące, podczas pobytu w Hiszpanii grupę odwiedziły Pani Wioletta Jastrząbek – Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu, która reprezentowała Starostwo Powiatowe- organ prowadzący szkołę, oraz Pani Dyrektor Maria Bychawska. Podczas wizyty obserwowano prawidłowość przebiegu stażu i sposoby realizacji celów projektu, stwierdzając jednocześnie, że wszystko zorganizowane jest przez firmę Euromind na najwyższym poziomie.

Uczniowie do Polski wracają w najbliższą sobotę, przywiozą ze sobą spory zasób wiedzy I certyfikaty potwierdzające zdobyte umiejętności, którymi pochwalić będą mogli się pracodawcom w trakcie poszukiwania wymarzonej pracy w wyuczonym zawodzie.

Koordynator projektu: Maria Bychawska, zespół projektowy: Cecylia Szarzyńska, Magdalena Musielak. Opiekunki grupy: Cecylia Szarzyńska, Arletta Menzel

 

Sevilla_czerwiec_2019_ZST_Śrem

 

2019-07-05T09:37:11+02:00

Informacje kontaktowe

ul. Stanisława Staszica 3,
63-100 Śrem

Phone: 61 28 37 635

Ostatnie wpisy

Powered by FRESHgroup
Agnieszka Siatecka
This website uses cookies and third party services. Ok