//Już za parę chwil, za chwil parę….
Już za parę chwil, za chwil parę….
Dla kilkunastu osób z z Zespołu Szkół Technicznych to będą wyjątkowe wakacje, bowiem już w sierpniu kolejna grupa wyruszy na zagraniczny w Hiszpanii. Staż odbędzie się w ramach Projekt numer 2021-1-PL01-KA122-VET-000017142 pt. „Uczeń w strefie nowych technologii” w terminie od 22 sierpnia 2022r. do 2 września 2022r. Celem projektu jest wsparcie uczniów w rozwoju: kompetencji matematycznych i techniczno-naukowych, organizacyjno-osobistych i kompetencji cyfrowych. Proces ich kształtowania i nabywania przełoży się bezpośrednio na umiejętności efektywnego uczenia się oraz rozpoznawania własnych oraz cudzych emocji, budowanie pewności siebie połączonej ze świadomością własnych zalet i wad, a także wzrostu samodzielności/elastyczności koniecznej do adaptowania się w nowych warunkach pracy/nauki. Tym razem docelowym miejscem pobytu będzie andaluzyjska Malaga- miasto słynące z 16 słonecznych plaż, położone nad brzegiem Morza Śródziemnego z niesamowicie ciekawym życie kulturalne. W miejscu, w którym urodził się genialny Pablo Picasso młodzież z ZST spędzi 14 dni. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu autorek projektu: Pani Dyrektor Marii Bychawskiej oraz Pani Cecylii Szarzyńskiej uczniowie technikum zdobędą wiedzę, która poszerzy ich zawodowe portfolio już na wstępie do zawodowego życia. Jednak zanim to nastąpi osoby, które w wyniku rekrutacji zakwalifikowały się do wyjazdu biorą udział w szkolnych, wakacyjnych spotkaniach z Panią Dyrektor oraz opiekunami. Podczas nich przede wszystkim wypełniają niezbędną dokumentację, omawiają zasady i warunki pobytu a także poznają Malagę w teorii by za moment poznać ją od przysłowiowej kuchni i złapać wspomnienia, które pozostaną w nich na zawsze! Możemy tylko pozazdrościć i czekać na dokładną relację fotograficzno- sprawozdawczą z wyjazdu. Opiekunami grupy wyjazdowej będą Panie: Cecylia Szarzyńska ( jednocześnie koordynator projektu) oraz Pani Joanna Kosmalska-Ratajczak- nauczyciel przedmiotów zawodowych. Zadania projektowe realizowane są przy wsparciu innych nauczycieli Zespołu Szkół Technicznych: Pani Magdaleny Musielak, Agnieszki Siateckiej, Karoliny Karolak oraz Pana Tomasza Matyjewicza.
2022-07-06T15:06:24+02:00

Informacje kontaktowe

ul. Stanisława Staszica 3,
63-100 Śrem

Phone: 61 28 37 635

Ostatnie wpisy

Powered by FRESHgroup
Agnieszka Siatecka
This website uses cookies and third party services. Ok