//Jesteśmy tam, gdzie nas potrzebują
Jesteśmy tam, gdzie nas potrzebują
2 czerwca 1922 roku, po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, na Rynku naszego Miasta odbył się Akt oddania Śremu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Grupa osób świeckich i duchowieństwa Śremskich Parafii podjęła inicjatywę aby 22 czerwca br., na tym samym miejscu czyli Śremskim Rynku, w nowym kontekście historycznym upamiętnić te wydarzenia. Następnie wszyscy w asyście Orkiestry Dętej udali się na Rynek, gdzie miał miejsce dalszy przebieg uroczystości, w którym udział wzięła Pani Dyrektor Maria Bychawska wraz z uczniami z Korpusu Kadetów, którzy asystowali odbywającym się wydarzeniom. Szczególne podziękowania dla Jakuba Szulca- ucznia klasy policyjnej, którego pasją jest niesienie pomocy innym ludziom, jest on po wielu kursach ratowniczych, co wczoraj, przede wszystkim ze względu na warunki atmosferyczne , okazało się być bardzo przydatne.
2022-06-24T09:33:18+02:00

Informacje kontaktowe

ul. Stanisława Staszica 3,
63-100 Śrem

Phone: 61 28 37 635

Ostatnie wpisy

Powered by FRESHgroup
Agnieszka Siatecka
This website uses cookies and third party services. Ok