//Jedyny KORPUS KADETÓW w POWIECIE

Jedyny KORPUS KADETÓW w POWIECIE

W Zespole Szkół Technicznych im. H. Cegielskiego w Śremie, uchwałą Rady Pedagogicznej powołany został w minionym tygodniu pierwszy KORPUS KADETÓW. Celem jego funkcjonowania jest wszczepianie w młodych ludzi patriotyzmu i obywatelskich postaw a jednocześnie to szerokie otwarcie drzwi dla późniejszej kariery zawodowego żołnierza. Warto dodać iż uczniowie klas IA i IIA cechują się sporą aktywnością w społeczeństwie lokalnym, są doceniani za swoją precyzję, determinację a przede wszystkim szacunek do narodu i jego symboli. Młodzież bierze udział we wszystkich uroczystościach państwowych, organizuje „ nocki wojskowe” podczas których doskonali umiejętności żołnierskie oraz słynie z wykonywania musztry paradnej w wielu konfiguracjach. Korpus Kadetów tworzyć będą uczniowie klas technikum – klasa wojskowa: technik elektronik. Uroczyste powołanie nastąpi dnia 25 września 2019 roku podczas uroczystości Obchodów Lecia Szkoły. Opiekunem Korpusu Kadetów jest p. Małgorzata Ławniczak.

2019-06-04T21:56:32+02:00

Informacje kontaktowe

ul. Stanisława Staszica 3,
63-100 Śrem

Phone: 61 28 37 635

Ostatnie wpisy

Powered by FRESHgroup
Agnieszka Siatecka
This website uses cookies and third party services. Ok