//Friedenstage (Tydzień Pokoju Anny Frank).

19.09.2023

Friedenstage (Tydzień Pokoju Anny Frank).

Dzięki Burmistrzowi Śremu Panu Adamowi Lewandowskiemu, 5 uczniów Zespołu Szkół Technicznych, pod opieką koordynatorki i nauczycielki języka niemieckiego Pani Arlety Menzel udało się do Bergen. W Tygodniu Pokoju poświęconym osobie Anny Frank bierze udział również młodzież z: Czech, Holandii i Niemiec.
Po obfitującym w ciekawe rozmowy, przy ognisku, wieczorku zapoznawczym nadszedł czas na realizację zadań projektowych, a wszystko to w towarzystwie muzyki i tańca. Młodzież odbywa także plenerowe lekcje historii, podczas których poznaje postać Anny Frank oraz miejsca upamiętniające ofiary II wojny światowej.
Wraz z uczniami ZST i koordynatorem projektu panią Atletą Menzel zapraszamy na krótki, wirtualny spacer śladami Anny Frank.
20.09.2023
Utalentowana uczennica klasy 4c- Zofia Gruszka, zaprezentowała w dniu dzisiejszym swoje taneczne show. Pokaz mażoretki zakończył się gromkimi brawami od szerokiej publiczności. My już doskonale znamy talent Zosi, cieszymy się , że i u naszych sąsiadów miała okazję go zaprezentować.
21.092023
Ekipa na medal!
Młodzież z Zespołu Szkół Technicznych w trakcie Dni Pokoju Anny Frank prezentuje swoje umiejętności taneczno-wokalne. Julka, Natalia i Zosia zebrały za swoje występy mnóstwo braw i gratulacji. Jak wiemy, każdy występ ma także „bohaterów drugiego planu” czyli osoby odpowiedzialne za obsługę techniczną, Marek i Kacper jak zwykle nie zawiedli i dopięli wszystko na przysłowiowy „ostatni guzik”.
22.09.2023
W ramach realizacji projektu Dni Pokoju Anny Frank młodzież wraz z koordynatorem zwiedzała miasto Bergen i uczestniczyła w spotkaniu z P. Burmistrz.
23.09.2023
Międzynarodowe spotkanie młodzieży w ramach Dni Pokoju Anny Frank w Bergen trwa. Uczestniczą w nim uczniowie Zespołu Szkół Technicznych wraz z Panią Arlettą Menzel. Udział w wydarzeniu możemy brać dzięki zaangażowaniu i wsparciu Pana Burmistrza Adama Lewandowskiego. Kolejne godziny to czas owocujący w ciekawe spotkania, zasmakowanie włoskiej kuchni i kolejne etapy zwiedzania. Młodzież miała także okazję by zapoznać się z graficznymi pracami tematycznie związanymi z historyczną postacią Anny Frank, warto dodać, że nie zabrakło wśród nich przygotowanego przez Hipolitów akcentu ze Śremu. Jak widać na załączonych zdjęciach uwagę przykuwają również stroje, w które ubrani są uczestnicy projektu, wiążą się one z historią i tradycją i niewątpliwie są dodatkową atrakcją dla naszej młodzieży.
Wszystko co dobre, szybko się kończy i już jutro grupa projektowa pożegna się z Bergen by wrócić do Śremu i podzielić się z nami wrażeniami. Już dzisiaj jednak jednogłośnie można powiedzieć, że udział w tym corocznym wydarzeniu to dla nas ogromny zaszczyt, cieszymy się, że możemy reprezentować nasz kraj na tym międzynarodowym spotkaniu.
Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych, biorący udział w Dniach Pokoju Anny Frank zaprezentowali na scenie w tamtejszym Domu Miejskim swoje umiejętności. Następnie Pani Burmistrz miasta Bergen podziękowała wszystkim uczestnikom za tak owocne międzynarodowe spotkanie. Z rąk włodarza miasta młodzież otrzymała certyfikaty poświadczające udział w projekcie oraz upominki, na ręce Pani Menzel złożono podziękowania. To był ostatni etap realizacji projektowych działań.
2023-09-25T16:56:26+02:00
This website uses cookies and third party services. Ok