//Fotorelacja z wycieczki na jarmark bożonarodzeniowy w Poczdamie.

Świąteczne klimaty

Jak co roku w sobotę adwentową, uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. H. Cegielskiego, pojechali na Jarmark Bożonarodzeniowy do Niemiec. Tym razem odwiedzili miasto królewskie Poczdam. Wycieczka zorganizowana przez panią Arlettę Menzel cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Wzięło w niej udział około 80 uczniów. Młodzież poznała historię, kulturę i zwyczaje bożonarodzeniowe naszych sąsiadów. Zobaczyli wspaniałe zabytki m.in.: Pałac Cecilienhof w którym odbyła się Konferencja poczdamska w 1945 roku, po II wojnie światowej, Pałac Sanssouci wraz z ogrodami, grób króla Prus Fryderyka II, Pałac Marmurowy, Chińką Herbaciarnię, Dzielnicę Holenderską, Kolonię rosyjską Aleksandrówka, Stary Rynek, Muzeum Barberini, Kościół św.Mikołaja oraz Bramę Brandenburską. Uczniowie degustowali smakołyki na Jarmarku Bożonarodzeniowym, kupowali upominki i poznali jego czarującą atmosferę. Wszystkim udzielił się świąteczny nastrój zbliżających się świąt.

2019-12-20T09:18:06+01:00

Informacje kontaktowe

ul. Stanisława Staszica 3,
63-100 Śrem

Phone: 61 28 37 635

Ostatnie wpisy

Powered by FRESHgroup
Agnieszka Siatecka
This website uses cookies and third party services. Ok