//Ferie z Hipolitem JESTEŚ UCZNIEM KLASY 8?- TA SZKOŁA JEST DLA CIEBIE
JESTEŚ UCZNIEM KLASY 8?- TA SZKOŁA JEST DLA CIEBIE
21 stycznia br. Zespół Szkół Technicznych kolejny raz „otworzył szeroko drzwi” dla wszystkich tegorocznych absolwentów szkół podstawowych. Pod hasłem „Ferie z Hipolitem” młodzież miała okazję poznać zaplecze szkoły, na chwilę stać się grafikiem czy fototechnikiem, zaaranżować coś znając przy tym techniki reklamy czy na najnowszym sprzęcie dokonać geodezyjnych pomiarów. Każdy, kogo marzeniem jest nosić w przyszłości mundur mógł z kolei obserwować pokaz musztry, wziąć udział w kursie pierwszej pomocy, czy porozmawiać z uczniami, którzy mając podobne marzenia wybrali właśnie ZST by je spełnić, bowiem przypomnijmy, że „Hipolit” to jedyna szkoła w powiecie śremskim z klasami o profilu policyjnym, wojskowym i strażacko-ratowniczym gdzie młodzież może rozwijać swoje zainteresowania na zajęciach związanych ze służbami mundurowymi i poprzez współpracę z Komendą Powiatową Policji w Śremie, Jednostkę Wojskową i Straż Pożarną poznawać służbę „od podszewki”. W dniu dzisiejszym jedno ze stanowisk, zajęli właśnie funkcjonariusze policji, wśród których znalazła absolwentka Hipolita. Policjanci wyjaśniali uczniom i ich rodzicom, jak wygląda rekrutacja do służby w Policji oraz jak można ułożyć swoją ścieżkę kariery zawodowej. Zapoznawali ich też z tajnikami policyjnego rzemiosła. Wszystkim zainteresowanym mundurowi wręczali materiały dotyczące naboru do służby, a przy okazji rozdawali także elementy odblaskowe, promując bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Od kilku lat ZST realizuje również w klasach licealnych innowację pedagogiczną- wizaż i stylizacja, z tej okazji także w myśl zasady „ jak Cię widzą tak Cię piszą” uczennice tych klas pokazywały swoim młodszym kolegom bogatą pracownię kosmetologiczną, uświadamiając przy tym jak szerokie horyzonty umożliwia młodym ludziom ukończenie właśnie tej klasy. Wielu młodych ludzi zwróciło również uwagę na pracownie rodem ze szpitalnych oddziałów- to właśnie w niej kształcić mogą się wszyscy młodzi ludzie marzący podjąć naukę w klasie o kierunku pielęgniarskim. Nie jest trudno zauważyć , że ZST ma bardzo bogatą ofertę edukacyjną, z której z pewnością warto skorzystać. Wszystkich tych, którzy jeszcze się wahają zapraszamy do oglądania relacji z codziennego życia w Hipolicie na FB szkoły- kto zaobserwuje, szybko przekona się, że w tej szkole nie ma nudy! Drzwi otwarte zakończyła Pani Dyrektor Maria Bychawska, zapraszając wszystkich na kolejne, o których na bieżąco będziemy informować. Jednocześnie Dyrektor podziękowała całemu zespołowi do spraw rekrutacji i promocji szkoły oraz młodzieży za ogromne zaangażowanie.

 

 

2022-01-27T10:15:40+01:00

Informacje kontaktowe

ul. Stanisława Staszica 3,
63-100 Śrem

Phone: 61 28 37 635

Ostatnie wpisy

Powered by FRESHgroup
Agnieszka Siatecka
This website uses cookies and third party services. Ok