//Dzień Wojewódzkich obchodów Święta Policji

15 lipca 2022r. jest Dniem Wojewódzkich obchodów Święta Policji. Wśród zaproszonych na uroczystość gości znalazła się Pani Dyrektor Maria Bychawska oraz koordynator klas policyjnych Pan Tomasz Matyjewicz. Gościem honorowym dzisiejszych obchodów był także Komendant Główny Policji -insp. Jarosław Szymczyk. Część oficjalna uroczystości obfitowała w przemowy, ciekawe policyjne wspomnienia a także wręczenie licznych odznaczeń i listów gratulacyjnych. Po jej zakończeniu Pani Dyrektor Maria Bychawska, szef śremskiej policji – insp. Sławomir Jądrzak ( który jednocześnie od wielu lat wspiera działania klas mundurowych w Zespole Szkół Technicznych ) wzięli udział w spotkaniu z komendantem głównym i komendantem wojewódzkim, którego tematem przewodnim było funkcjonowanie klas policyjnych w jedynej szkole mundurowej w powiecie śremskim. Mówiono o planach na przyszłość i zrealizowanych zadaniach, o tym jak przebiega współpraca szkoły z policją a także o licznej grupie absolwentów śremskiej szkoły, którzy obecnie zasilają szeregi nie tylko wielkopolskiej policji. Warto podkreślić w tym miejscu, że każdy, kto zdecyduje się podjąć naukę w klasie policyjnej jednocześnie zdobywa wiedzę niezbędną do podjęcia pracy w służbach mundurowych, zarówno w praktyce jak również w teorii.

2022-07-18T20:37:54+02:00

Informacje kontaktowe

ul. Stanisława Staszica 3,
63-100 Śrem

Phone: 61 28 37 635

Ostatnie wpisy

Powered by FRESHgroup
Agnieszka Siatecka
This website uses cookies and third party services. Ok