//Czas powiedzieć – żegnajcie!
Czas powiedzieć – żegnajcie!
29 kwietnia jest dniem, który w sposób szczególny zapisze się w pamięci wszystkich maturzystów ZST. To właśnie dzisiaj ostatni raz rozbrzmiał dla nich, znany od lat dźwięk szkolnego dzwonka. Na Auli Jana Pawła IIgo w samo południe rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. Wszystkich zgromadzonych gości przywitała Pani Dyrektor Maria Bychawska, która podczas przemówienia zacytowała słowa Starosty Śremskiego Pana Zenona Jahnsa, który życzył młodzieży pięknego wejścia w dorosły, pozaszkolny świat i przekazał wszystkim gratulacje z powodu ukończenia nauki w Zespole Szkół Technicznych. Następnie słowa powitania skierowano w stronę przybyłych gości, związanych od lat ze szkołą, to osoby, które wspierają działania innowacji, wzbogacają warsztat pracy młodzieży oraz pokazują jak wiele walorów niosą ze sobą wybrane przez nich kierunki kształcenia. Wśród zgromadzonych osób znaleźli się Komendant Komendy Powiatowej Policji w Śremie Inspektora Sławomir Jądrzak Komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Śremie Młodszy Brygadier Tomasz Kierzek ,Dowódca Śremskiego Batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej podpułkownik Tomasz Woźnia, Prezes Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności Oddział w Śremie, Podpułkownik w stanie spoczynku Józef Żeleźny, Rektor Wyższej Szkoły Handlu i Usług w Poznaniu dr Grzegorz Konieczny, Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Śremie podinspektor Ewa Kasińska, Pani Joanna Michalak z firmy FAN Face Art Nails Centrum Szkoleniowe Hessi. Słowa ciepłego przywitania Pani Dyrektor skierowała również w stronę przybyłych przedstawicieli Rady Rodziców, rodziców uczniów, grona pedagogicznego i bohaterów dzisiejszego dnia- maturzystów 2022. To właśnie Ci ostatni odebrali z rąk Pani Dyrektor i przybyłych gości świadectwa ukończenia szkoły, certyfikaty poświadczające zdobyte w trakcie nauki kompetencje oraz dyplomy z podziękowaniami za zaangażowanie w życie szkoły i sukcesy w konkursach i innych przedsięwzięciach. Tegoroczni absolwenci otrzymali także nie lada prezent- bon pieniężny na naukę w WSB- uczelni, która od lat wspiera ZST. Jak co roku wręczono również statuetkę Primus Inter Pares dla najlepszej uczennicy w szkole, w tym roku, statuetka, słowa uznania i ergonomiczny fotel ufundowany przez firmę Bejot odebrała uczennica klasy IVa- Alicja Nowacka. Nie zabrakło także słów uznania i podziękowań od przedstawicieli społeczności uczniowskiej skierowanych w stronę Pani Dyrektor Marii Bychawskiej, partnerów szkoły i grona pedagogicznego. Kolejnym elementem programowym była część artystyczna w wykonaniu uczennic ZST oraz symboliczne rzucenie biretów do góry, które zdaje się być jednocześnie końcem i początkiem,. Życzymy ze swojej strony by każdy dzień poza szkolnymi murami był elementem realizacji planów młodzieży a majowe egzaminy były dla nich przysłowiową „bułką z masłem” niech zdobyta wiedza da im takie owoce, o jakich zawsze marzyli!
zdjęcia Zosia Gruszka 2c
2022-04-30T10:48:58+02:00

Informacje kontaktowe

ul. Stanisława Staszica 3,
63-100 Śrem

Phone: 61 28 37 635

Ostatnie wpisy

Powered by FRESHgroup
Agnieszka Siatecka
This website uses cookies and third party services. Ok