//By bezpiecznie dojść do szkoły….
By bezpiecznie dojść do szkoły….zostaliśmy zaproszeni do wspaniałej akcji Klubu Relax oraz Komendy Powiatowej Policji w Śremie
Dzisiaj odbyła się kolejna odsłona wyjątkowej policyjnej akcji pn. „Bezpieczna droga do szkoły”, była to inicjatywa, w której po raz kolejny mieliśmy szansę uczestniczyć na zaproszenie Przyjaciela szkoły Pana Wojtka Majchrzaka. Śremscy policjanci wraz z uczniami klasy mundurowej ZST spotkali się z uczniami szkół podstawowych, celem przekazania informacji na temat bezpieczeństwa podczas drogi do szkoły i konsekwencji wynikających z nieodpowiedniego zachowania. Akcja miała miejsce 26. września a centrum wydarzeń było Targowisko Miejskie w Śremie. Ta akcja profilaktyczna corocznie przyciąga wielu uczniów najmłodszych klas z powiatu śremskiego i bardzo nas to cieszy, bo bezpieczeństwo powinno być zawsze na pierwszym miejscu. Zgromadzonych powitała prowadząca inicjatywę podinsp. Ewa Kasińska. Zabraknąć nie mogło również Sierżanta Pyrka, którego cenne lekcje dzieci zapamiętują na lata. Głos zabrał Pan Komendant insp. Sławomir Jądrzak, który przeprowadził pogadankę tematyczną w sposób bardzo dostępny dla dzieci. Następnie odbyła się prezentacja niebezpiecznego zdarzenia drogowego. W rolę aktora wcielił się nieoceniony Pan Wojciech Majchrzak. Wsparcie i bezpieczeństwo podczas całej akcji zapewniali uczniowie ZST, w obecności Pani Dyrektor Marii Bychawskiej i opiekunów klas pani Anna Andrzejczak oraz pani Marzena Rusiak. Młodzież otrzymała podziękowania i wielki dar- uśmiech dzieci. Mieli oni także szansę porozmawiać z Igorem Dąbkiem- tegorocznym maturzystą ZST, który jeszcze w kwietniu był uczniem klasy policyjnej, a dzisiaj nosi już prawdziwy policyjny mundur. Dziękujemy za zaproszenie Pani Karolinie Posadzy i Panu Wojtkowi Majchrzak i cenne doświadczenie w pracy z maluchami! Wrócimy za rok, by kolejny raz wspomóc akcję!
2022-09-27T11:00:44+02:00

Informacje kontaktowe

ul. Stanisława Staszica 3,
63-100 Śrem

Phone: 61 28 37 635

Ostatnie wpisy

Powered by FRESHgroup
Agnieszka Siatecka
This website uses cookies and third party services. Ok