//Bieg Tropem Wilczym
Bieg Tropem Wilczym
 
W dniu 3 marca w Śremie odbył się Bieg Tropem Wilczym
W biegu udział wzięli przedstawiciele policji, straży pożarnej, starostwa powiatowego, 6 batalionu dowodzenia sił powietrznych, 6 batalionu chemicznego sił powietrznych, wojsk obrony terytorialnej oraz młodzież z Zespołu Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego.
 
Skład reprezentacji biegowej ZST:
Zuzanna Jędryczkowska – I miejsce,
Aneta Graca, Aleksandra Łukaszewicz, Mikołaj Chwaliszewski, Mateusz Wojciechowski i Kamil Powroziewicz.
 
W Parku Miejskim im. Powstańców Wielkopolskich pokonali oni trasę 1963 metrów. Dystans ten nie jest przypadkowy, gdyż oznacza on rok, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak, pseudonim Lalek.
 
Nadrzędnym celem tego wydarzenia jest oddanie hołdu pomordowanym Żołnierzom Wyklętym. Każdy uczestnik śremskiego biegu otrzymał pamiątkowy medal, a osoby, które znalazły się na podium również okolicznościowe statuetki.
2019-03-12T11:34:59+01:00
This website uses cookies and third party services. Ok