//Agencja Mienia Wojskowego na spotkaniu z uczniami w Śremie

W ramach cyklu spotkań z uczniami klas mundurowych przedstawiciele poznańskiego oddziału Agencji Mienia Wojskowego 26 września odwiedzili szkołę w Śremie. Razem z Agencją w spotkaniu wzięli udział żołnierze z Mobilnej Jednostki Dowodzenia Operacjami Powietrznymi oraz Muzeum Broni Pancernej
w Poznaniu, którzy współpracują z AMW przy jego realizacji. Następną wizytę, na której uczniowie zapoznają się m.in. z zadaniami Agencji, służbą w armii oraz historią polskiej wojskowości zaplanowano w szkołach w Gnieźnie i Witkowie.

Spotkanie w Zespole Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie przy ul. Stanisława Staszica 3 kilkoma słowami wstępu rozpoczęła dyrektor szkoły Maria Bychawska oraz dyrektor poznańskiego oddziału AMW Krzysztof Dembiński. Następnie uczniowie dowiedzieli się czym zajmuje się Agencja Mienia Wojskowego,
a chwilę później pracownicy Agencji zapoznali uczniów ze sprawami, z którymi zetkną się, kiedy zdecydują się już na służbę zawodową w wojsku. Młodzieży przybliżono zasady przydziału kwater i innych lokali mieszkaniowych oraz możliwości otrzymania świadczenia mieszkaniowego i odprawy mieszkaniowej. Wizyta była również okazją do przekazania zaproszenia do odwiedzin stałego punktu sprzedaży rzeczy ruchomych, w którym można zakupić bezpośrednio z wojskowych magazynów przedmioty związane z tematyką militarną.

Oprócz pracowników Agencji swoje prezentacje mieli też przedstawiciele instytucji, które przyjęły zaproszenie AMW do udziału w projekcie. Specjalista z Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu przedstawił uczniom informacje o sprzęcie i uzbrojeniu używanym przez powstańców wielkopolskich, wspominając również o zabytkowej armacie, którą Agencja przekazała do muzeum. Z kolei przedstawiciele Mobilnej Jednostki Dowodzenia Operacjami Powietrznymi opowiedzieli o swoich zadaniach, czyli m.in. o opracowywaniu informacji o sytuacji powietrznej czy kierowaniu sił do dyżurów bojowych. Żołnierze z MJDOP przedstawili również sylwetkę patrona jednostki, dowódcy eskadry w Dywizjonie 305 płk. pil. Szczepana Ścibiora.

„Jednym z naszych podstawowych zadań jest wspieranie Sił Zbrojnych. Agencja dba o zakwaterowanie żołnierzy, a zyski ze sprzedaży nieruchomości przeznacza na budowę nowych mieszkań, w których mieszkają wojskowi
i ich rodziny. Cykl spotkań, które zaplanowaliśmy adresowany jest do młodzieży z klas mundurowych, bo to oni są przyszłością polskiej armii. W czasie spotkań chcemy ich przekonać do kontynuowania zainteresowania wojskowością i związania swojej przyszłości z armią. Zachętą do tego jest stabilny i sprawny system zakwaterowania, który zapewnia Agencja” – tak ideę projektu realizowanego przez Agencję przestawia dyrektor poznańskiego oddziału AMW Krzysztof Dembiński.

Dodatkowych informacji udziela:

Bogdana Bogusławska-Dobosz
Specjalista ds. Marketingu i PR
Oddział Regionalny AMW w Poznaniu
www.amw.com.pl

2018-11-19T12:11:08+01:00
This website uses cookies and third party services. Ok