//Ach co to był za…piknik
Ach co to był za…piknik
Już po raz drugi z inicjatywy Pani Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych- Marii Bychawskiej na terenie szkoły zorganizowano Piknik Lekkoatletyczno-Profilaktyczny. Miejsce bardzo sprzyja tego typu imprezom, ponieważ to właśnie przy szkole na ulicy Staszica znajduje się najnowocześniejsze i największe w naszym powiecie boisko lekkoatletyczne. Śmiało można stwierdzić, że kto nie był dzisiaj z nami, niech żałuje, bowiem piknikowe spotkanie upłynęło wszystkim w atmosferze zabawy i wesołego gwaru . Już od godziny 10.00 w miłych słowach Pani Dyrektor przywitała wszystkich zgromadzonych na płycie boiska, następnie kilka słów przekazał Wicestarosta Śremski Pan Piotr Ruta, który życzył wszystkim sportowych emocji i dobrej zabawy. Wśród zgromadzonych gości znaleźli się:
Komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej- mł. bryg. mgr inż. Tomasz Kierzek
Komendant Komendy Powiatowej Policji w Śremie- inspektor Sławomir Jądrzak
Dowódca 124 Batalionu Obrony Terytorialnej w Śremie ppłk Tomasz Woźniak
Właściciel European Security Academy- Pan Bartosz Bryl
Rzecznik Prasowy KPP Śremie – Pani Ewa Kasińska
Członek Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej- Pani Karolina Posadzy
Przedstawiciela Przedsiębiorstwa Mrówka- Daniel Grzelczyk
Przedstawiciele Klubu Relax- Pan Wojciech Majchrzak, Pani Elżbieta Kowalak i Pani Alina Baum
Wiceprezes Klubu LKS Piast- Pan Piotr Hoffmann
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu w Śremie – Pan Ireneusz Smolarek
a także seniorzy, którzy przeprowadzili między sobą szachowy turniej, media lokalne, które postanowiły uwiecznić dzisiejsze przedsięwzięcie, a także pracownicy służb mundurowych, którzy zorganizowali swoje stanowiska i przeprowadzili pokazy dla najmłodszych – za co serdecznie dziękujemy. Wraz z rozpoczęciem pikniku, zaczęła się rywalizacja dzieci i młodzieży w biegach, konkurencjach i testach sprawnościowych, zabawom towarzyszył niezawodny PYREK, w postać którego od lat wciela się zaprzyjaźniony ze szkołą Asystent Wydziały Prewencji Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej KPP Śrem- pan Krzysztof Tomaszewski, na wysokości zadania stanął również Samorząd Szkolny i uczniowie klas mundurowych, którzy zorganizowali przedszkolakom czas w taki sposób, że żaden z nich z pewnością nie narzekał na nudę, a wszyscy opuścili szkołę z uśmiechem na ustach i upominkiem w ręku. Nie zabrakło także miejsca na profilaktyczne warsztaty dla maluchów przeprowadzone przez Panią Ewę Kasińską- Rzecznika Prasowego KPP Śrem, która w niezwykle ciekawy sposób ukazała przedszkolakom, jak ważne jest to by znać numery alarmowe i umieć wezwać pomoc wszędzie tam, gdzie jej potrzebują. Kiedy sportowa rywalizacja i dopingowanie spowodowały, że goście poczuli głód, na każdego czekało zaplecze gastronomiczne, gdzie było można się poczęstować kiełbaską z grilla, frytkami a na osłodę zjeść pyszne ciasto drożdżowe i watę cukrową- wszystko co całkowicie za darmo, dzięki organizatorom i sponsorom dzisiejszego wydarzenia wśród których wymienić należy:
Starostę Śremskiego – Pana Zenona Jahns
European Security Academy
Agencję Reklamową Fresh Group
Piekarnię-Cukiernię Łobza
Pizzerię Tropicana
Firmę Bejot
Mrówka Srem
Akademię Kaliską
Stacja Kontroli Pojazdów w Kotowie
oraz gospodarzy dzisiejszego spotkania – Zespół Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie.
Przedwakacyjne spotkanie umilił także występ Wiktorii Walewskiej, która zaśpiewała dla wszystkich piosenkę „Przyjaciel Pyrek” oraz Zosi Gruszki, uczennicy ZST o niesamowitym talencie tanecznym w zespole mażoretek.
Na zakończenie pikniku uczniowie, którzy zwyciężyli odebrali gratulacje, dyplomy i prezenty z rąk Pani Dyrektor Marii Bychawskiej, Wicestarosty Pana Piotra Ruty i Komendantów. Wręczono Puchar Starosty Śremskiego Pana Zenona Jahnsa oraz medale w dwóch kategoriach:
W kategorii Szkół Podstawowych
I miejsce- Szkoła Podstawowa w Zbrudzewie
II miejsce- chłopięca drużyna ze Szkoły Podstawowej w Nochowie
III miejsce- Szkoła Podstawowa w Masłowie
Kategoria Klasy Mundurowe
I miejsce – klasa III I
II miejsce- Klasa II D
III miejsce- klasa I E
Zanim impreza dobiegła końca, obiecano, że za rok spotkamy się znów- dlatego też można już powiedzieć, że odliczanie do III Pikniku Lekkoatletycznego czas start…..
2022-06-15T08:52:10+02:00

Informacje kontaktowe

ul. Stanisława Staszica 3,
63-100 Śrem

Phone: 61 28 37 635

Ostatnie wpisy

Powered by FRESHgroup
Agnieszka Siatecka
This website uses cookies and third party services. Ok