//8.12.2023 r. odbył się III Powiatowy Dzień Zdrowia Publicznego pod Patronatem Starosty Śremskiego
8.12.2023 r. odbył się III Powiatowy Dzień Zdrowia Publicznego pod Patronatem Starosty Śremskiego. Gospodarzem i inicjatorem niezmiennie był Zespół Szkół Technicznych. Równo o godzinie 10 uroczystość otworzyli: Starosta Śremski Pan Zenon Jahns, Burmistrz Śremu Pan Adam Lewandowski i Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych Pani Maria Bychawska. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że inicjatywa ma na celu doskonalenie umiejętności pierwszej pomocy, której niesienie może uratować komuś życie. Wśród zaproszonych gości znaleźli się także: Komendant Komendy Powiatowej Policji w Śremie inspektor Sławomir Jądrzak wraz z grupą interwencyjną Komendy Powiatowej Policji w Śremie pod przewodnictwem instruktora młodszego aspiranta Jakuba Haremzy, ratownicy Komendy Powiatowej Policji w Śremie: komisarz Sebastian Tasiemski, sierżant sztabowy Marek Wosiński, aspirant Dawid Wojtkowski, Komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Śremie brygadier Tomasz Kierzek wraz z ratownikami medycznymi Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Śremie: kapitanem Miłoszem Zdęgą, starszym strażakiem Ewą Dobrzyńską, starszym strażakiem Pawłem Siemiątkowskim, starszym strażakiem Adrianem Gadomskim, starszym strażakiem Jakubem Biadałą, Pułkownik Wojska Polskiego prof. dr hab. inż. Jarosław Wołejszo, Ppr. Leszek Bartkowiak z 124 Batalionu Lekkiej Piechoty w Śremie wraz z ratownikami medycznymi WOT: podporucznik Anetą Wościńską, starszy kapral Izabella Krzysztofik i szeregowy Daria Wyrzykowską – Ropińską. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło także władz uczelni, które współpracują ze szkołą, obecni byli: Rektor prof. Uniwersytetu Kaliskiego im. Stanisława Wojciechowskiego dr hab. n. med. Andrzej Wojtyła, Rektor Wielkopolskiej Akademii Społeczno – Ekonomicznej w Środzie Wielkopolskiej prof. dr. hab. Ireneusz Kubiaczyk, Kanclerz Uniwersytetu Kaliskiego im. Stanisława Wojciechowskiego Pan Grzegorz Szymański, Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Wielkopolskiej Akademii Społeczno –Ekonomiczej w Środzie Wielkopolskiej dr Małgorzata Dłużewska. W imieniu Managing Director European Security Academy Pana Bartosza Bryla – Jan Nycek, Prezes Szpitala Powiatowego im. Tadeusza Malińskiego w Śremie Pan Michał Sobolewski, Ratownicy medyczni szpitala śremskiego: Pan Jakub Kaźmierczak- Koordynator Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz Pan Marcin Zagórski. Ratownik medyczny Śremskiego Sportu: Pan Michał Ostrowski. Dyrektor Oddziału PKO Bank Polski w Śremie Pan Maciej Fabisiak wraz z przedstawicielką Oddziału PKO Bank Polski w Śremie Panią Barbar Rosik, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Śremie Pani Maria Świdurska, Pani Magdalenę Mądra reprezentująca Xtreme Śrem, Prezes Towarzystwa Pomocy Potrzebującym im. Świętego Brata Alberta „Nadzieja” w Śremie Pan Wojciech Majchrzak wraz z Panią Elżbietą Kowalak. Uroczystość skierowana była również do seniorów, dla których przygotowano specjalistyczne wykłady, ćwiczenia fizyczne, zadbano także o to by każdy z gości miał okazję dokonać pomiaru ciśnienia czy cukru. Tego dnia Śremski Sport odwiedzili także: Klub „Senior +” Na czele z liderem Panem Ireneuszem Stróżykiem, seniorzy ZST oraz członkowie śremskiego koła Polskiego Związku Niewidomych „BIAŁE laski”, obecny był również Wiceprezes LKS PIAST Śrem Pan Piotr Hoffman. W pomoc związaną z organizacją i przebiegiem włączyli się również rodzice uczniów, wśród nich: Przewodniczący Rady Rodziców Zespołu Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie Pan Paweł Majsnerowski i Przedstawicielki Rady Rodziców Zespołu Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie Pani Agata Dudziak oraz Pani Kinga Kujawa. Podobnie jak w latach minionych wspierało nas także kilkudziesięciu Studentów Pielęgniarstwa Uniwersytetu Kaliskiego oraz studentów Wielkopolskiej Akademii Społeczno – Ekonomicznej w Środzie Wielkopolskiej, którzy za pośrednictwem glukometru, czy ciśnieniomierza badali „poziom zdrowia” zgormadzonych na śremskim sporcie osób. Na spotkaniu obecnych było 15 drużyn z powiatowych Szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Młodzież najpierw wzięła udział w cyklu praktycznych zajęć prowadzonych przez wykwalifikowanych ratowników, po nim przyszedł czas na rywalizację – do końca zaciętą, jednak udało się wyłonić tych, którzy znaleźli się na podium. I tak miejsce pierwsze powędrowało do: Szkoły Podstawowej im. Wiosny Ludów w Książu Wielkopolskim, drugie do Szkoły im. Janusza Korczaka w Zbrudzewie, zaś brązowy medal tym razem przypadł Szkole Podstawowej im.D. Chłapowskiego w Bodzyniewie. Jednak tak jak wielokrotnie podkreślała Pani Dyrektor Maria Bychawska – dzisiaj wszyscy byli wygrani i dla każdego przygotowano certyfikaty uczestnicywa oraz drobne upominki. W trakcie trwania turnieju każdy uczestnik spotkania wziął również udział w krótkim kursie samoobrony oraz w serii wykładów prowadzonych przez zaproszonych gości, dotyczyły one zdrowego trybu życia i
różnych definicji słowa bezpieczeństwo. Uroczystość oficjalnie zamknęli: Piotr Ruta – Vicestarosta Śremski i Maria Bychawska- Dyrektor ZST, która podziękowała zespołowi zajmującemu sie organizacją: Pani Marzenie Rusiak, Karolinie Karolak, Katarzynie Porolniczak, Arlecie Menzel, Agnieszce Siateckiej, Justynie Rogali, Annie Wyzuj, Magdalenie Musielak i Paulinie Rybak oraz Panom Tomaszowi Matyjewiczowi i Bartoszowi Chaliłowi.
Całej oprawie towarzyszyły: świąteczny nastrój, ciekawe rozmowy i zapewnienia, że III Powiatowy Dzień Zdrowia Publicznego nie był tym ostatnim.
Obiecaliśmy, że za rok spotkamy się znów, bo czy bezpieczeństwa może być kiedyś dość?
2023-12-11T16:40:06+01:00
This website uses cookies and third party services. Ok