/Malaga 2024 nr projektu: 2023-1-PL01-KA121-VET-000123094
Malaga 2024 nr projektu: 2023-1-PL01-KA121-VET-0001230942024-10-16T08:03:22+02:00

Project Description

Nr projektu: 2023-1-PL01-KA121-VET-000123094

Udział 22 uczniów kształcących się w zawodach: technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik reklamy oraz technik elektryk.
Miejsce: Malaga, Hiszpania.

Kiedy już oceny są wystawione i rok szkolny 2023/2024 staje się wspomnieniem, kolejna grupa młodzieży Hipolita może zacząć pakować walizki. Za niespełna miesiąc uczniowie klas technikum o profilach: grafika i poligrafia cyfrowa, reklama, elektronik, rozpoczną swoje dwutygodniowe hiszpańskie praktyki w ramach akredytacji nr projektu: 2023-1-PL01-KA121-VET-000123094.

W dniu dzisiejszym 17.06.2024 rozpoczął się cykl spotkań młodzieży z koordynatorem i autorem projektu Panią Cecylią Szarzyńską oraz zespołem projektowym: Panią Dyrektor Marią Bychawską oraz Magdaleną Musielak, Agnieszką Siatecką, Karoliną Karolak, Katarzyną Porolniczak, Anną Wyzuj, Joanna Kosmalska – Ratajczak. Gratulujemy zakwalifikowanej młodzieży.

W Zespole Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie trwa właśnie gorący (nie tylko ze względu na pogodę za oknem) okres przygotowań do wylotu młodzieży na zagraniczne praktyki w hiszpańskiej Maladze. 22 uczniów i 2 opiekunów, już za niespełna 3tygodnie odbędzie swój lot w kierunku spełnienia zawodowych i nierzadko również osobistych marzeń. Wszystko to jest możliwe dzięki mobilności z projektu numer 2023-1-PL01-KA121-VET-000123094. Na staże zagraniczne wyjadą w tym roku młodzi przedstawiciele naszej szkoły z zawodów technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik elektryk oraz technik organizacji reklamy. Każdy z nich będzie realizował zadania zgodne z kierunkiem kształcenia, a wszystko to odbywać się będzie pod okiem specjalistów z hiszpańskich firm.
Już po skończonych praktykach otrzymają liczne certyfikaty w tym Europass Mobilność, które znacznie zwiększą ich szanse na rynku pracy i pozwolą uzupełnić swoje portfolia o unikatowy dokument, którego posiadanie gwarantuje dodatkowe atuty w tworzonych do zakładów pracy CV.
Oprócz pracy uczniowie na bieżąco realizować będą program kulturalny, w ramach którego poznają zabytki, muzea oraz hiszpańską kulturę. Będą również mieć okazję poszerzać swoje umiejętności językowe i autoprezentacji, niezbędne do tego by zyskać wysoką pozycję na rynku pracy, zarówno polskim, jak również europejskim. Kolejny wylot młodzieży to jednocześnie kolejny sukces zespołu projektowego, na którego czele od lat stoi Pani Cecylia Szarzyńska- koordynator. W zespole znajdują się również: Dyrektor Maria Bychawska i nauczyciele: Magdalena Musielak, Anna Wyzuj, Agnieszka Siatecka, Joanna Kosmalska-Ratajczak, Katarzyna Porolniczak i Karolina Karolak. Pewni jesteśmy jednego- już dzisiaj można pozazdrościć Hipolitom, którzy połączą przyjemne z pożytecznym, a wszystko to w otoczeniu hiszpańskiego klimatu, nasyconego zapachem wypiekanego churros i przygotowywanej paelli, w otoczeniu muzyki flamenco i 16tu słonecznych plaż Morza Śródziemnego. To właśnie tam urodził się słynny Pablo Picasso a miasto od kilku lat przeżywa swój renesans w którego centrum znajdą się Nasi uczniowie. Już dzisiaj czekamy z niecierpliwością na fotorelację!
Nasi wspaniali rodzice z chęcią uczestniczą i angażują się w przygotowania młodzieży do wyjazdu na praktyki do Malagi
Przygotowanie do wyjazdu Malaga 2024 – zajęcia językowe i kulturowe

Nr projektu: 2023-1-PL01-KA121-VET-000123094

#Malaga2024 no to lecimy
Dolecieliśmy cali i zdrowi! Dla wielu z Nas był to pierwszy lot w życiu- jednak nie taki diabeł straszny jak go malują, Gdy tylko opuściliśmy lotnisko poczuliśmy morską bryzę, bez wątpienie przynoszącą ulgę w upale. Jesteśmy tutaj od niedawna, a już przyznajemy rację wszystkim tym, którzy powiedzieli nam, że Praktyki w ramach programu Erasmus+ to nasza życiowa przygoda. Z tego miejsca ślemy słoneczne pozdrowienia dla Pani Cecylii Szarzyńskiej , Pani Dyrektor Marii Bychawskiej i zespołu projektowego- bez których nie byłoby Nas tutaj- Gracias!!!!
Poznajemy okolicę. Hiszpański, wakacyjny kurort robi ogromne wrażenie….każdy z nas co krok sięgał po aparat, by przesłać fotorelację do rodziny i przyjaciół. Dzielimy się nią również z Wami….

22.08.2024

Tegoroczna grupa młodzieży, zakwalifikowanej do udziału w projekcie Akredytacja Erasmus+ numer projektu 2023-1-PL01-KA121-VET-000123094, składa się z 22 osób, będących uczniami technikum Zespołu Szkół Technicznych im. H. Cegielskiego w Śremie. Są to osoby kształcące się jednak, w różnych zawodach. W ekipie, która rozpoczyna dzisiaj hiszpańskie praktyki są przyszli: graficy, elektronicy i reklamodawcy. Dzisiaj od samego rana zapoznawali się oni z miejscami odbycia praktyk i osobami, które przez najbliższe dwa tygodnie będą ich uczyć nowych rzeczy i jednocześnie „szlifować” wiedzę zdobytą w szkolnych pracowniach. Wszyscy jesteśmy w pełni gotowi do wykonywania powierzonych Nam zadań i wierzymy, że ukończymy nasze praktyki z jak najlepszymi ocenami!

25.07.2024

Pewnie zastanawiacie się, co robimy, kiedy zakończy się już czas nauki. Oczywiście odpoczywamy, jednak bardzo często robimy to czynnie. Dookoła nas jest mnóstwo urokliwych zakątków, wobec których trudno przejść, nie wykonując choćby pamiątkowego zdjęcia. Budynki skąpane słońcem i otulone błękitem bezchmurnego nieba, zafascynowani turyści, komentujący piękno okolicy w wielu językach świata a pośrodku tego wszystkiego MY- zakochani w Hiszpanii od pierwszego wejrzenia!

24-31.07.2024

Nauka języka hiszpańskiego w ramach Akredytacji Erasmus+ numer projektu 2023-1-PL01-KA121-VET-000123094
Szacuje się, że po hiszpańsku mówi około 400 milionów ludzi na całym świecie, nie możemy jeszcze powiedzieć, że znajdujemy się w tej grupie, ale poczynamy duże kroki by opanować język naszych gospodarzy! Z pewnością warto, i to nie tylko ze względu na pobyt w Maladze- j. hiszpański jest językiem urzędowym w 22 krajach. Dzięki temu stał się drugim najpowszechniej używanym językiem na świecie! Nie pozostaje Nam nic innego jak wrócić do naszych rozmówek!
22-02.08.2024

Co robią Nasi graficy w Maladze – zdobywają wiedzę i poszerzają tą, już zdobytą. Jak widać na załączonych zdjęciach pracują w pocie czoła, by spod ich ręki wyszły innowacyjne projekty, dostosowane do wymagań postawionych przez osoby prowadzące praktyki. Wszystko to na najnowocześniejszym sprzęcie i profesjonalnych programach. Czas praktyk, to jednocześnie możliwość podzielenia się kreatywnością, niestandardowym sposobem myślenia a niekiedy nawet spontanicznością. Tych cech naszym praktykantom nie brakuje, dlatego zniecierpliwieni czekamy na efekty końcowe!

Nuda – to pojęcie, które zdecydowanie u Nas nie występuje. Nasi przyszli specjaliści od reklamy każdego dnia nabywają nowe umiejętności i szlifują te, które już posiadają. Jak to mówią- reklama dźwignią handlu! Widząc po zaangażowaniu naszej młodzieży możemy już dzisiaj stwierdzić, że…marketing mają we krwi! Jednocześnie warto dodać, że zajęcia, w których biorą udział, to okazja do ćwiczeń retorycznych i autoprezentacji – bez których ciężko byłoby sprzedać produkt, na bardzo wymagającym rynku.

Zdecydowanie nie próżnują również nasi przyszli elektrycy – bardzo szybko odnaleźli się w nowocześnie zmechanizowanych i skomputeryzowanych firmach, gdzie czekały i czekają na nich zadania do wykonania. Chłopacy zakasali rękawy i z uwagą wsłuchali instruktażowych lekcji prowadzonych przez hiszpańskich specjalistów, a następnie wzięli się do pracy… kable, kabelki, łączenia i inne mechanizmy- praca nie jest łatwa, ale jakże satysfakcjonująca i potrzebna na rynku pracy!

02.08.2024

To już jest koniec, ale….to absolutnie nie znaczy, że nie ma już nic. 22osobowa grupa uczniów Zespołu Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie wróciła bowiem z Malagi z doświadczeniem pracy w europejskich firmach, poświadczonym uzyskaniem dokumentu Europass i bagażem kulturowo-hiszpańskich doświadczeń, do których z pewnością powracać będą pamięcią. Tegoroczna grupa młodzieży, zakwalifikowanej do udziału w projekcie Akredytacja Erasmus+ numer projektu 2023-1-PL01-KA121-VET-000123094 i to właśnie w jego ramach do dnia 2.08 przebywała w popularnym hiszpańskim kurorcie. Jak widać wakacje rożne mają oblicza, są tacy, dla których wiążą się ze zdobywaniem nowych umiejętności. Gratulujemy wszystkim uczestnictwa i otrzymania pozytywnych ocen z odbytych praktyk.

Zapraszamy do naszych mediów społecznościowych:

TikTok

FOTO KSIĄŻKI

Fotoksiążka 1 MALAGA 2024

Fotoksiążka 2 MALAGA 2024

FILMY

GRAFIY REKLAMA:

ELEKTRYCY

INNE:

Dziś 23.09.2024 odbyły się zajęcia upowszechniające w ramach projektu akredytacji Erasmus+ nr projektu: 2023-1-PL01-KA121-VET-000123094, które miały na celu przekazanie zdobytych umiejętności uczniom kształcącym się w zawodzie technik elektryk. Dzięki uczestnictwu w projekcie, uczniowie mieli możliwość nie tylko poszerzenia swojej wiedzy, ale także podzielenia się zdobytymi doświadczeniami z rówieśnikami. To doskonała okazja, aby promować mobilność edukacyjną i dzielić się praktycznymi umiejętnościami zdobytymi podczas szkoleń czy staży za granicą. Projekt ten wzbogaca kompetencje zawodowe młodzieży i przygotowuje ich lepiej do przyszłej pracy w branży elektrycznej.

W ramach Dnia Otwartego Funduszy Europejskich odbyło się spotkanie z pracodawcą, skierowane do uczniów, mające na celu upowszechnienie akredytacji Erasmus +nr projektu: 2023-1-PL01-KA121-VET-000123094 i realizacji wyników efektów kształcenia zdobytych podczas zagranicznych staży. Spotkanie miało na celu przekazanie wiedzy na temat zawodu, w szczególności w kontekście praktycznych umiejętności i doświadczeń, jakie uczniowie zyskali w ramach projektów Erasmus+. Dzięki temu młodzi ludzie mieli możliwość nie tylko dowiedzieć się więcej o specyfice pracy w branży, ale także zrozumieć, jakie korzyści płyną z mobilności edukacyjnej i jak wykorzystać zdobyte kompetencje w przyszłej karierze zawodowej.

Upowszechnianie w szkołach podstawowych

W ramach upowszechniania projektu Erasmus+ numer projektu 2023-1-PL01-KA121-VET-00012309 przedstawiciele zespołu projektowego spotkali się z uczniami klas 7 i 8 szkoły podstawowej Szkoła Podstawowa nr 5 im. Polskich Noblistów w Śremie, celem ukazania walorów płynących z realizacji przez Zespół Szkół Technicznych zagranicznych wyjazdów na staż. Młodzież wysłuchała prelekcji dotyczącej korzyści z dokształcania się w europejskich firmach, pod okiem fachowców z poszczególnych branż. Uczniowie zostali również zapoznani z fotorelacją Hipolitów z pobytu w Maladze- zgodnie stwierdzili, że chcieliby być na ich miejscu.

Czwartek 27.09.2024 w ZST upłynął pod znakiem różnorodności językowej i kulturowej, w ramach projektu Akredytacja Erasmus+
(nr projektu: 2023-1-PL01-KA121-VET-000123094). Obchodziliśmy Światowy Dzień Języków Obcych, który przypada 26 września. Od samego rana szkoła tętniła międzynarodową atmosferą – przedstawiciele klas zaprezentowali wylosowane przez siebie kraje, dzieląc się wiedzą o ich kulturach i tradycjach.
Klasy mundurowe przygotowały mini wykłady na temat funkcjonowania służb mundurowych w różnych krajach, co pozwoliło uczniom poznać ciekawe aspekty międzynarodowej współpracy. Całe wydarzenie odbywało się przy dźwiękach muzyki z różnych zakątków świata, co dodatkowo wzbogaciło międzynarodowy klimat tego dnia.
Nie mogło też zabraknąć elementu kulinarnego, który stanowi ważną część tożsamości narodowej. Uczniowie mieli okazję skosztować różnych smakołyków, od guacamole, przez pizzę, tiramisu, aż po hamburgery. Wszystko to było doskonałą okazją, aby poznać smaki z różnych części świata.
Na zakończenie, uczniowie wzięli udział w językowych rywalizacjach, które pozwoliły im sprawdzić swoje umiejętności. Każdy spisał się na medal, a dzień zakończył się pełnym sukcesem, dostarczając wszystkim niezapomnianych wrażeń.
Dziękujemy Pani Karolinie Karolak, Pani Cecylii Szarzyńskiej oraz Pani Katarzynie Porolniczak i Pani Agnieszce Siateckiej za wspólną inicjatywę i szerzenie wiedzy młodzieży na temat Środków unijnych i ich realizacji.

Noc Zawodowców w Zespole Szkol Rolniczych w Środzie Wlkp.

W dniu 4.10.2014 r. w Zespole Szkół Rolniczych w Środzie Wielkopolskiej odbyła się Noc Zawodowców, podczas której Nasza Szkoła promowała projekt w ramach akredytacji nr 2023-1-PL01-KA121-VET-000123094 Erasmus Plus dotyczący zawodu elektryka i elektronika. Wydarzenie to zgromadziło uczniów, nauczycieli oraz między-powiatową społeczność, oferując wyjątkową okazję do zapoznania się z praktycznymi aspektami kształcenia zawodowego.
Uczestnicy mieli możliwość wysłuchania prezentacji na temat realizacji projektu, który miał na celu rozwijanie umiejętności zawodowych uczniów w międzynarodowym środowisku. W szczególności podkreślono doświadczenia zdobyte przez naszych uczniów w Maladze, gdzie uczestniczyli w praktykach zawodowych, ucząc się najnowszych technologii i metod pracy w branży elektrotechnicznej.
W trakcie wydarzenia zorganizowano również warsztaty i pokazy, które pozwoliły uczestnikom na praktyczne zapoznanie się z umiejętnościami niezbędnymi w zawodzie elektryka i elektronika. Dzięki tym interaktywnym zajęciom, młodzież mogła zobaczyć na własne oczy, jak teoria przekłada się na praktykę w codziennej pracy specjalistów.
Noc Zawodowców była nie tylko doskonałą okazją do prezentacji osiągnięć szkoły, ale także do zainspirowania młodych ludzi do wyboru kariery w obszarze technicznym. Zespół Szkół Technicznych z entuzjazmem podchodzi do dalszej realizacji projektów edukacyjnych, które wspierają rozwój kompetencji zawodowych uczniów oraz promują międzynarodową wymianę doświadczeń.

Program Akredytacji Erasmus Plus w Czechach „Wymiana Doświadczeń i Inspiracje”
w ramach projektu Erasmus Plus (nr projektu: 2023-1-PL01-KA121-VET-000123094) został z sukcesem zaprezentowany na międzynarodowej konferencji w Czechach, w której uczestniczyła kadra pedagogiczna oraz uczniowie. Celem spotkania było nie tylko przekazanie informacji o stażu w Maladze, ale także wymiana doświadczeń związanych z realizacją projektów finansowanych przez Unię Europejską.
Podczas wydarzenia uczestnicy mieli okazję zaprezentować swoje osiągnięcia oraz metody pracy, co sprzyjało budowaniu międzynarodowych relacji. Wymiana pomysłów i najlepszych praktyk okazała się niezwykle inspirująca, umożliwiając rozwój zarówno uczniów, jak i nauczycieli.
Uczestnicy podkreślali, jak ważne są takie inicjatywy, które nie tylko wzbogacają ich kompetencje, ale także przyczyniają się do lepszego zrozumienia różnych kultur i systemów edukacyjnych. Wspólna praca w międzynarodowym gronie otwiera nowe perspektywy i motywuje do dalszego działania.
Podsumowując, pobyt w Czechach był nie tylko sposobem na upowszechnienie programu akredytacji, ale także cennym doświadczeniem, które na pewno zaowocuje w przyszłości.
This website uses cookies and third party services. Ok